Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan juthatnék el Kelenföld...

Hogyan juthatnék el Kelenföld pályaudvarról Csepelre tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés

Munka miatt Csepelre kell költöznöm. Mivel vidéki vagyok, és semmi közöm a pesti élethez, segítséget szeretnék kérni. Keresgélek a neten, de sok dolog nem egyértelmű.

Kelenföldre érkezik a vonatom, onnan kéne indulnom. Feltételezem, mindenképp át kell szállnom, De hogyan juthatnék Csepelre a legegyszerűbben? HÉV, villamos, stb? Meddig kel utaznom, hol kell átszállnom és mire? A segítséget előre is köszönöm!



2012. dec. 13. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Csepelen belül pontosan hova akarsz menni?


Nekem a 103-as busz - kis gyaloglás - csepeli HÉV kombináció ugrott be elsőre. De lehet busszal találsz közelebbi megállót a célállomáshoz.

2012. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Ajánlom, hogy használja -később is- a BKV honlapján (www.bkv.hu) bal oldalon az "Utazástervező"-t.

Igen sok mindent ajánl.


A "Honnan szeretne utazni?" kérdőjeles sávba kezdje el írni, hogy Kelenföldi pályaudvar és fel fogja kínálni a "hivatalos nevet": Vasútállomás Budapest-Kelenföld; ezt válassza ki.

(Persze pontos cím is írható, házszámmal -amit írhat hagyományosan római számos kerülettel, de irányítószámos formát ajánl és fogad el-; illetve máskor más nevezetes hellyel is próbálkozhat.)


A "hova szeretne utazni?" kérdőjeles sávba a fentieknek megfelelően írhat, választhat.


Ha tudja mikor kíván utazni: felül a dátumot, időpontos átírhatja. Megválaszthatja azt is, hogy az adott időpont az indulás-, vagy az érkezés időpontja legyen.


A "Tervezés"-re kattintva bal oldalt alul megjelenik egy eredmény, jobb oldalon térképes bemutató és alatta egy részletes leírás; még az is, hogy mennyit kell gyalogolnia a pontos címig.

A jobb oldali kis nagyítóra kattintva, az adott szakasz jelenik meg a térképen, a +-ra kattintva az adott pontra vonatkozó részletes leírást olvashatja.


És ha nem elég, pl. egy-egy átszállásnál megkérdezheti a helyieket. Tudom, hogy általában sietnek, lehet nem ott élőbe is botlani, de még sosem maradtam segítség nélkül.

2012. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindkét válaszolónak. A bkv útvonalterv igen hasznos, próbálom tanulmányozni. Köszönöm ajánlását!

Az még érdekelne, hogy milyen árban vannak a jegyek, hol célszerű megvenni?

2012. dec. 13. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt vannak a jegyárak, részletes leírással.


[link]


Venni pedig nagyon sok helyen lehet. :)

2012. dec. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt még meg tudná mondani nekem valaki, hogy ezen jegyek közül nekem melyekre lesz szükségem Kelenföld-Csepel útvonalhoz?
2012. dec. 13. 13:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha evidens dolgokra kérdezek rá, de tényleg fogalmam nincs, hogyan kéne útnak indulnom... :S
2012. dec. 13. 14:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Kivártam, hogy utóbbi kérdésére érkezik-e a tőlem telhetőtől jobb válasz -még lehet-, de ajánlom, hogy a vásárlás helyén kérdezze meg.

Legegyszerűbb a vonaljegy - ahány járművel utazik, mindegyiken egyet lyukaszt. Vannak azonban szakaszhatárok, lehet hogy Csepel egy része is kívül esik.

Vélem, hogy a Kelenföldi Pályaudvaron is árusítanak jegyeket.

2012. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Több helyről is indul vonat, ami megáll a Kelenföld pályaudvaron is.

Azért is érdekelne, hogy pontosan melyik településről járna be és Csepelen, pontosan melyik utcába kell mennie (vagy építményhez), mert akkor tudnánk, kellő információval ellátni önt.

Létezik olyan is, hogy a Kelenföldi pályaudvarra betérő vonat, a Campona bevásárlóközpont mellett is megáll, akkor célszerű ott leszállnia és a 138-as busszal tovább utaznia. A 138-as busz menetrendjéről, az alábbi oldalon tájékozódhat:

[link]

Ez a busz, beviszi önt, Csepel, Szent Imre térre, ahol, további buszjáratok is elérhetőek (mondhatni, ez Budapest - Csepel központja).

Ha Biatorbágyról, vagy Tatabányáról utazna, akkor természetesen, más megoldás után érdemes néznie: Kelenföldi pályaudvartól, a 103-as busz - [link] és a Közvágóhíd megállónál, átszállhat a H7-re - [link] - vagyis a Csepeli HÉV-re.

Ha az útja, Csepel szigetcsúcsra vezet (pl. Csepeli szennyvíztisztító), akkor a 179-es busszal érdemes utaznia: [link] - ez a Közvágóhídtól indul, de a Szent Imre tértől is utazhat vele. Sajnos, hétvégén ez a járat nem közlekedik, így akkor, marad a hosszú séta.

Remélem tudtam önnek segíteni.

2012. dec. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!