Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ideiglenes diákigazolványra...

Ideiglenes diákigazolványra adnak BKV diákbérletet? Mennyi idő alatt készül el egy ilyen igazolvány?

Figyelt kérdés
Kihagytam 1 évet érettségi és egyetem között, így most nincs diákigazolványom, és a jelentkezésnél beküldött képemet valamiért nem fogadták el, így a beiratkozás után újra diákigazolványt kell igényelnem. Ez azonban nem készül el egyhamar, a BKV pedig elég drága...ha kérek ideiglenes igazolványt, azzal is érvényes a diákkedvezmény? És mennyi idő alatt készül el az ideiglenes (már szept. elejétől fent fogok lakni Pesten, úgyhogy kéne)?
2009. aug. 22. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Érvényes az ideiglenes diák is. A BKV ellenőrnek az a lényeg hogy a diák bérlet mellet legyen egy érvényes diákigazolvány is.

Az ideiglenes diák annyiban különbözik a normál diáktól hogy nincs rajta a neved és a képed helyén egy üres fehér négyzet van.

2009. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
érvényes vele. mész a tanulmányi osztályra a már befizetett csekkel plusz egy fényképpel és kb 2 perc alatt megcsinálják, kapsz majd egy üres diákot meg mellé egy kis papírkát, amin már rajta lesz a fénykép plusz pecsét meg adatok. legalábbis nálam így volt tavaly.
2009. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy ellenőr vagy 10 percig nézegette,mert ilyet még nem látott. Még szerencse hogy volt nálam iskolalátogatási!
2009. szept. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!