Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi idő alatt készül el a...

Mennyi idő alatt készül el a vállalkozói igazolvány?

Figyelt kérdés
Tudja valaki, hogy mennyi idő alatt készül el a vállalkozói igazolvány? Kedden megyek az okmányirodába. Rögtön kiadják vagy van valamilyen határidő?
2010. márc. 19. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Kb. egy hónap. Amúgy 60 napjuk van rá.
2010. márc. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ma már nem kötelező a vállalkozói igazolvány kiváltása, elég ha nyilvántartásba vesznek. Az Okmányirodán csinálták azelőtt, mindjárt ki is adták, ha kérted. Most ennek ára 10.000 Ft. Meggondolandó, hogy kéred-e. De úgy tudom, hogy ügyfélkapus regisztrációra lesz szükséged a bejelentéshez, úgyhogy készülj felhasználói névvel, és email-címmel.
2010. márc. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismerősöm most lett egyéni vállalkozó. Ő nem kérte az igazolványt. Pontosan 2 hét múlva küldték neki az igazolást az Ügyfélkapus tárhelyére.
2010. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előre is bocsi az offért, de vmilyen szinten talán téged is érinthet a kérdés.

Főleg az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy ki kell-e még kérni az erkölcsi bizonyítványt? Mert az akkor + 2 hét kb...

2010. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma elintéztem. Rögtön kiadták. Nem kértem igazolványt, így megspóroltam 10.000 Ft-ot. Adtak egy igazolást, amely egyenértékű az igazolvánnyal, sőt még több információ van rajta. Én is végzek olyan tevékenységet amelyhez erkölcsi bizonyítvány is szükséges, de az okmányirodában semmilyen igazolást nem kértek, mondták, hogy nekik nincs rá szükségük, az engedély kiváltásának nem feltétele.
2010. márc. 23. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!