Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igaz-e, hogy BKV az elmúlt...

Igaz-e, hogy BKV az elmúlt években nyújtott rossz minőségi szolgáltatásaival, drága jegyáraival nagyban segítette a biciklis közlekedés elterjedését a fővárosban? Mi erről a véleményed?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ez nem igaz.
2012. dec. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
szerintem nagyban segítette az autós közlekedés elterjedését :D
2012. dec. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem. Én gyermekkorom óta biciklizek, de ez nem függ össze a BKV jegyáraival és szolgáltatásaival, hogy mivel megyek.
2012. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokszor tényleg jobban megéri autózni, ha a szervizköltséget nem nézem. Aki keveset utazik, mint én, annak a havi 10e ft pont elég üzemanyagra, meg a kötelezőre. Szervizt szándékosan nem említem, nekem hobbi az autószerelés/karbantartás.

Amúgy ismerek pár embert, aki autóellenes vagy nincs pénze kocsit tartani és bizony nyomorogni sem akar és az irreálisan magas utazási költségek miatt bringázik inkább. Amúgy nem rossz Bp-en a tömegközlekedés, de tényleg nagyon drága, vagy mondanám a fizetések vannak a béka feneke alatt. Aki jól keres, az meg még csak nem is gondol a tömegközlekedésre. Ezt kéne átgondolni a főváros vezetésének, tényleg, majdnem csak a legszegényebbek tömeg közlekednek, nekik 100e nettóból nagyon sok pénz a havi 10e-es bérlet.

2012. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen,bár az nem feltétlenül van úgy,hogy csak a legszegényebbek mennek tömegközlekedéssel.Sokan vannak akik

a környezetvédelem miatt választják a kerékpárt.

Nem beszélve arról,hogy divatba is jött rendesen,most már a felszerelés miatt rossz időben is egyre többen bicajoznak.

A tömegközlekedésünk egyébként nem lenne rossz,csak sajnos a járművek gyakran büdösek,nem tiszták.

Ezen javítani kell,mert elveszi az emberek "életkedvét is"

és ezután..ha nincs valakinek autója,akkor marad a bicaj.

Ennyi.

2012. dec. 17. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Tuti volt ilyen hatása, de inkább ez egy trend is.
2012. dec. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Takysoft válasza:

Rossz minőség? Drága jegyár?

Jártál te már külföldön?


Ne haragudj, de dolgozó embernek ez kényelmesen kifizethető. Diákoknak meg olcsó is.


A járatok pedig pontosak. Olyan szinten pontosak, hogy a belvárosban a kis órák percben mutatják, hogy mikor fog megérkezni. Na persze 1-2 perces késések szoktak lenni, de ez simán határértéken belül van.

A járatok minősége is jó. A buszok, villamosok általában tiszták és szépek. Az ellenőrök szerintem kedvesek. 10-ből 9 esetben megköszönik, ha felmutatom a bérletem. Szerintem ez azért valami.


Persze, én is látom kényes pontokat. A 3-as metro felújításának elhalasztása nem volt jó ötlet. Eléggé ráférne már... Szint eheti rendszerességgel hibásodik meg.


Meg szépek és jók ezek az új bérletautomaták, de valami NFC-s kártyás "lecsippantós" megoldás okosabb lett volna, nyomtatott bérletek helyett, ha már hosszú távra tervezünk...


De körbejártam már környező országokat, Ezeknél nem drágább, és egyértelműen jobb a szolgáltatás.


Kivéve talán Bécsben, de ott azért drágább is.


És láttam sokkal jobban működő példát is. Londonban például elég kifinomult. De ott a heti bérlet kerül 13 ezer forintba, míg itt a havi megvan 10 alatt.

(és az csak 2 zónára évényes a 9-ből... egy zone 6 bérlet ennek simán duplája...)

2015. jan. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!