Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy működik a villamosos...

Hogy működik a villamosos közlekedés?

Figyelt kérdés

Abszolút falusi paraszt vagyok, már bejárok Miskolcra iskolába, csak érdekel, hogy hogyan működik ez az egész.


Na...

én úgy tudom, hogy először is jegyet kell venni. Ezt hol lehet, és hogyan kell? Tehát mit kell tudni, hogy tudjak venni egy jegyet? Pl. hogy melyik melyik vonalon megyek, azt tudom. Hogy hány megállót kell mennem, azt úgy tudom, hogy nem lényeg, hogy például 5 vagy 15 megállót megyek, de ugyanaz a jegy kell.

És ha megvan a jegy, és felszállok a villamosra, van rajta olyan lyukasztó. Beteszem a jegyet, meghúzom a kart és kilyukasztja 3 helyen (legalább is amikor voltunk, akkor 3 helyen volt rajta lyuk), de ez mit jelöl ez a szám? És amúgy nem az ellenőrnek a dolga, hogy kilyukassza a jegyet? És honnan tudja, hogy ezt a bizonyos jegyet hányszor használtam? Ugyanazzal a jeggyel, ha elmegyek valahová, azzal vissza is lehet jönni ugyanazon a vonalon?


Most kb. ennyi jutott az eszembe.

És szerintem a városi buszozás is valahogy így működhet, láttam azokon is lyukasztót.



2012. dec. 17. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A jegyet erre kijelölt helyeken tudod megvenni (állomások, trafikok, posta). Buszon talán a sofőrtől is vehetsz, de akkor drágább. Egy jegyet szabályosan csak egyszer használhatsz fel. A számkombináció minden járaton más.
2012. dec. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát mit kell tudni, hogy tudjak venni egy jegyet? Pl. hogy melyik melyik vonalon megyek, azt tudom."


Tökmindegy, hogy melyik vonalon közlekedsz ugyanaz a jegy kell mindegyik villamosra!


"És amúgy nem az ellenőrnek a dolga, hogy kilyukassza a jegyet?"


Nem. Felszálláskor neked kell kilyukasztani, ezzel érvényesíted! Ha az ellenőr elkap lyuk nélküli, vagy másként lyukasztott jeggyel, akkor kiállít egy szép csekket a pótdíjról!


Ha szerencséd van és kifogod ugyanazt a villamoskocsit visszafelé (mert mindnek más a kódja), akkor tudod használni (nem hivatalosan) az oda útra szóló jegyet is, az ellenőr nem fog észrevenni semmit! De azt is tudnod kell, hogy a kódot időnként megváltoztatják!


Ha úgyis ott tanulsz, akkor miért nem veszel bérletet? Az mindenre jó egész hónapban...

2012. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"És amúgy nem az ellenőrnek a dolga, hogy kilyukassza a jegyet?"


Csak gondolj bele, ha nem kellene kilyukasztani, akkor annyit utaznál egy jeggyel amennyit akarsz, avyg amíg nem találkozol ellenőrrel!

2012. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azért nem veszek bérletet, mert csak érdekelt, hogy hogy működik a "villamosozás". Busszal járok be, arra meg van bérletem.

2012. dec. 18. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!