Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hol megy a legnagyobb sebesség...

Hol megy a legnagyobb sebességgel a vonat?

Figyelt kérdés
Budapest környékén hol nézhetném meg egy vonat legnagyobb sebességét,és kb.mennyivel mehet?Ha nincs Bp.környékén ilyen hely,akkor hol?Én pesti vagyok,azért nem akarok messzire menni.Nem utazni szeretnék,hanem nézni.
2009. aug. 23. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a Győr felé menő vonatoknak van olyan pályája kiépítve, ami alkalmas 160km/h-s haladási sebességre is. De hogy azon belül hol mennek ennyivel Bp határát átlépve, azt pontosan nem tudom.
2009. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

bp-n belül 80km/h

al haladhatnak

2009. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Magyarországon a leggyorsabb vasútvonal az 1-es: Budapest - Győr - Hegyeshalom között. 160-as sebességet Tata állomás után láthatsz Győr felé. Ha nem akarsz annyit utazni, de jó gyors vonatokkal is megelégszel, akkor Kelenföldtől Budaörs felé már hivatalosan 140-es a pálya. Sajnos lassúmenetek is vannak, néhány állandó, némelyik vándorol, így kell egy kis terepszemle, de itt nagy eséllyel fogsz látni száguldó vonatokat.


Ha jót akarsz várj egy RailJetet, Flirtet vagy EuroCityt, azok ki is tudják használni a pályasebességet. Legjobb tudomásom szerint Törökbálint megállóban 140-el suhannak át a vonatok, úgyhogy ha nem akarsz messzire menni, ott láthatsz gyors gépeket. Csak vigyázz, nagy sebesség nagy veszély!! Ilyen tempónál pillanatok alatt odaér egy vonat, úgyhogy illik a még tisztesebb távolságot tartani.

2009. szept. 6. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. szept. 6. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!