Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 14 éves vagyok, és nincs...

14 éves vagyok, és nincs diákigazolványom, ha vonaton veszek egy diákjegyet, akkor nem kérik a diákigazolványt a pénztárnál?

Figyelt kérdés

mert a múltkor nem kérték a pénztárnál, hisz látszik rajtam h nem vagyok felnőtt, és a vonaton a jegyellenőr az kérheti a diákigazolványt? és ha diákjegyet vettem és nincs diákigazolványom és odaadom neki a jegyemet az ellenőrnek és ha kéri az igazolványt mondom neki h nincs, akkor megbüntethet?

jövőre vonattal fogok járni továbbtanulni, és nincs diákigazolványom, egész jegy az meg eléggé drága minden napra


2012. dec. 21. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem csináltatsz diákigazolványt? 1400 Ft..
2012. dec. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mindenképp csináltass igazolványt, nem mindenhol adnak diákjegyet, hiába hogy tanköteles korban vagy.
2012. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 reptoid ***** válasza:

Habár tanköteles vagy, de a diákigazolványt ettől még nem kötelező kiváltani. Ha kiváltod, akkor számos kedvezményre leszel jogosult, ilyen pl. az utazási kedvezmény.

Olyasmi ez, mint az ilyen kultúrális kártyák, amiket ha megveszel, akkor utána olcsóbban tudsz menni bizonyos múzeumokba. Attól, hogy te diák vagy, még nem kapsz kedvezményt. Ehhez kell a kártya is. Az ellenőr, kalauz is kérheti bármikor.

2012. dec. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, akkor mindenképpen csináltatok, akkor múltkor szerencsém volt :) mert diákjeggyel utaztam vonaton, és csak a jegyet kérte a kalauz
2012. dec. 21. 15:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha diákigazolvány nélkül megfognak, pl kalauz, csak azzal védekezhetsz hogy tanköteles korú vagy. Tudok olyantól aki ezzel úszta meg a büntetést, de ezt nagyon nem ajánlom. Olcsóbb a rendes diák.
2012. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a kalauznak az is feladata, hogy elkérje a kedvezményre jogosító dokumentumot, az más kérdés, hogy elég sok esetben ez nem történik meg...
2012. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!