Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van az, hogy a vonatok...

Miért van az, hogy a vonatok amik eddig a déliből indultak, vagy oda érkeztek, azok most a keletiből indulnak, ill. oda érkeznek?

Figyelt kérdés
Pécsi, Szombathelyi vonatok többek között...

2012. dec. 24. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szombathelyi nem, de a pécsiek át lettek helyezve.

Így döntöttek az illetékesek.

2012. dec. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hivatalos magyarázat: most újítják a Székesfehérvári vonalat, tavasszal lesz kész, ha az elkészül, akkor azon a vonalon több vonat fog járni, viszont annyi vonat már nem férne el a déliben, ezért a pécsieket (ne kérdezd miért azokat) átrakták a keletibe mindenki "legnagyobb örömére"...
2012. dec. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy hallottam hogy a felújítás miatt rakták át őket oda, mert ha készen lesznek akkor a több vonat miatt csak akadályozni fogják egymást és elsem fognak férni.

Egyik ismerősöm szerint azért pont a pécsieket ették át oda, mert valami olyasmit mondtak hogy azt a vonalat jobban áttudják állítani a keleti vágányára mint ha mást tennének át oda, vagy mittudomén. Elég nagy marhaság ez szerintem, de ez van ezt kell szeretni.....

2012. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem inkàbb arról van szó, hogy eddig a Délibe voltak száműzve a pécsi IC-k a Keletiből? Az alapkoncepció ugyanis az, hogy az IC és nemzetközi vonatok a Budapesten történő átutazást segítendő, lehetőleg mind a Keletibe érkezzenek és onnan is induljanak. Ez alól csak a Cegléd felől érkező IC-k kivételek, mert a körvasúton jó 20-30 perc pluszt jelentene, ha a Nyugati helyett a Keleti lenne a végállomásuk, miközben Zugló megállóhelytől helyi közlekedéssel csak 10 perc a Keleti...


Ezen kívül ha elkészül a Kelenföld-Tárnok szakasz kapacitásbővítése, akkor elméletileg sűríthetők lesznek a járatok Martonvásár-Székesfehérvár és Százhalombatta-Pusztaszabolcs felé is, ami miatt a Déliben valóban lehetnek kapacitásproblémák.


Én csak azt nem értem, hová szuszakolták be a pécsi IC-ket, ha anno pl. a kunszentmiklós-kelebiai vonatokat kapacitáshiányra hivatkozva terelték és terelik részben ma is Kőbánya-Kispestre? Ennyit számítana az, hogy több lett az elmúlt évek során az inga- és motorvonat?

2012. dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsónak sok mindenben igaza van. Kérdező: Szombathelyre lehet menni gyorsvonattal Székesfehérvár - Veszprémen át a Déliből. A Keletiből Szombathelyre vagy a Győr - Csorna - Szombathely IC-vel, vagy esetleg a Győr - Celldömölk - Szombathely gyorssal. Amúgy ami a Délibe érkezik az mind tudna menni a Keletibe is. De tényleg az a szempont, hogy a nemzetközi és IC vonatok a Keletiből induljanak. A Pécsi IC-k az elmúlt években többször váltottak budapesti végállomást. Ha valami túlzsúfolt az akkor inkább a Keleti mintsem a Déli. A Kelenföld - Tárnok szakasz felújítása véleményem szerint egyáltalán nem befolyásolta a végállomások helyzetét.
2012. dec. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó elôtti vagyok, és szerintem sem közvetlen a kapcsolat a tárnoki/fehérvári vonalfelújítás és a végállomások áthelyezése között. Inkább csak elméleti lehetőség volna valamelyik elővárosi viszonylatot besűríteni, mintsem egy rövid távon tervezett lépés - legalàbbis az én ismereteim szerint.
2012. dec. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző évtől például a kelebiai sebesek is a Keletibe mentek és mennek most is. Talán elférnek a vonatok a pécsi IC-vel és a kelebiai sebesekkel együtt is, de még sebezhetőbbé vált így a Keleti. Egy barátomtól tudom, hogy pénteken egy órás késéssel rajtolt az egyik miskolci IC, és ebből kifolyólag addig foglalta a vágányt, az egy órával későbbit más vágányra kellett állítani és már kész is a gubanc. De szerintem azért sokat segít a helyzeten az ingavonatok elterjedése. Pláne ha jó is az a vezérlőkocsi.
2012. dec. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!