Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Buszvezetők! Hogy lehetne...

Buszvezetők! Hogy lehetne bekerülni a Volánhoz? Fizetés/munka korrekt? 5éve kamionozok, de már nem tetszik a buli.

Figyelt kérdés
úgy tudom régen pl.: a Hajdu Volán a jogsit is fizette az embernek, mert nekem nincs D-kat.
2011. ápr. 2. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem add be az önéletrajzodat a megfelelő Volánhoz, ha lesz felvétel, biztos behívnak téged is állásinterjúra.
2011. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
hogy adná már be az önéletrajzát? nem olvastad? nincs D kat jogsia. Elsőre csináld meg, vagy hívd fel a leg közelebbi volán társaságot és érdeklődj. aztán sok sikert kolléga. már én is gondolkoztam,hogy el megyek busz vezetőnek,mert az tök jó. imádom nyitogatni az ajtókat.
2011. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
D-kat jogsi nélkül nem foglalkoznak veled, csináld meg a D-kategóriát és utána küld be az önéletrajzod a hozzád legközelebb lévő volánhoz. Az öt év kamionozás elég sokat fog számítani, abban az esetben ha van szükség sofőrre elég jó eséllyel indulsz. Érettségit viszont már a legtöbb volánnál kérik. Viszont mivel kezdő autóbusz vezetőnek fogsz számítani így ne várj sok pénzt,amikor én kezdtem 4éve akkor 85.000ft-ot kaptam, és bár azóta jobb járaton vagyok,és már tapasztalatom is van a fizetésem nem lett sokkal több, tehát ebből a szempontból viszont nem biztos hogy érdemes abbahagynod a kamionozást.
2011. ápr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a 85pénz jó abban az esetben ha 2napot kell dolgozni 2-t otthon lehet lenni, úgy hallottam így megy, vagy nem? Mert én minden nap ledolgozom a 13-15 órát, de nem kapom meg ennek a 2szeresét
2011. ápr. 5. 17:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom buszsofőr városi helyijáraton, de 2 éve 2 műszakban dolgozik. Hajnaltól 14 óráig, ill. délutános műszakban 23 óráig, de minden kiállási időt (még az 5 perceseket is kivesznek az idejükből, mondván akkor nem vezet.
2011. ápr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Én 7éve buszozom,és nem olyan tök jó. A D kategóriát a Volánnál csináltam meg,amire két évet aláírtam. 120-150e között van a pénz és vannak plusz juttatások. Én nem kamionoztam soha,de azt tudom hogy akik igen,azok előbb utóbb kikészülnek,és visszamennek kamionozni. Nem azt írtam hogy a kamionosok alkalmatlanok erre,csak azt hogy akiket én ismertem.Mielőtt sértődés lenne. Azt mindenkinek magának kell tudnia hogy milyen a vérmérséklete,(belemegy-e előzésekbe,kiabál,nyomja a dudát,nyomul,s.t.b.) és ez alapján döntse el hogy érdemes-e belevágnia. Más a felelősség amikor 30 tonna tárgyat kell vinni,vagy 8-10 tonna élőembert. És ezt mind pókerarccal,indulat nélkül. Nem akarom magasztalni magunkat, de ha belegondolsz lehet hogy rá is jössz. Ha érdekel még tudok még írni pár példát. Amíg nem buszoztam, én is azt hittem hogy milyen happy,de amikor csinálja az ember,akkor döbben rá hogy nem is olyan kényelmes.Én például kamionvezetésre lennék alkalmatlan.
2011. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!