Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig lehet felhasználni a...

Meddig lehet felhasználni a BKV tömböt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1-jétől a BKV emeli a jegy- és bérletárakat. Nekem még van pár fel nem használt jegyem. Meddig lehet felhasználni? Dec.31-én utoljára, vagy hogy van ez? Nem szeretném ha megbüntetnének....... Köszi
2012. dec. 27. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a 10 darabos gyűjtőjegyre gondolsz, azokat fel lehet használni január elseje után is.

De legalábbis nem írták sehol, hogy dec 31-én ki kéne az idén vásároltakat dobni...

2012. dec. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Májusig még az volt a szabály, hogy a hologrammos jegyek korlátlan ideig felhasználhatóak, de köszönhetően Dávidkának (BKK), a jelenlegi szabályozás szerint a régi jegyek csak 2013 dec. 31.-ig használhatóak!
2012. dec. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ma délután a metrónál megkérdeztem két ellenőrt erről. 5 percig vitatkoztak, de nem tudtak értelmes választ adni. Az egyik azt mondta, persze, simán felhasználható jövőre is, a másik meg azt hogy nem, csak decemberig használható..... Ennyit erről.....
2012. dec. 27. 15:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Pedig a híres főnököcskéjük intézte:


A BKK tájékoztatása szerint megszűnik az eseti jegyek (vonaljegy, helyszínen váltott vonaljegy, 10 darabos gyűjtőjegy, átszállójegy, metrószakaszjegy, környéki vonaljegyek) korlátlan ideig biztosított felhasználhatósága: ezek a jegyek a rajtuk feltüntetett ár érvényességi idejét követő év végéig használhatók fel utazásra, ezt követően további 3 hónapig értékben becserélhetők új áras jegyekre.


Így például a 320 forintos vonaljegy (függetlenül attól, hogy a 2010. februártól 2012. decemberig terjedő időszakban mikor vásároltuk) a 2013. januári viteldíjváltozást követő egy évig, tehát 2013. december 31-éig használható fel, majd 2014. január-március időszakban az akkor érvényes áron forgalmazott vonaljegyre cserélhető. A 2010. február 1. előtt vásárolt, kinegrammal ellátott BKV-jegyek is 2013. december 31-ig használhatók fel utazásra. Ez az intézkedés egyúttal az elektronikus jegyrendszerre való fokozatos átállást (a régi jegyek fokozatosan történő kivezetését) is szolgálja.

2012. dec. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!