Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jegykezelő szeretnék lenni,...

Jegykezelő szeretnék lenni, mit kell tenni és hol?

Figyelt kérdés

Veszélyes munka?

És mennyit keres egy ilyen jegynéző? :) Stabil munka?



bizonyos weboldalon láttam, hogy Személyszállítási Szolgáltatási Központba kell befáradni és jelentkezni erre... hol van ez Budapesten? vagy érdeklődjek a Keleti PUban például?


a képzés gyakran indul, vagy fizetős?



Ha valaki tudja és válaszol, hálás lennék és nagyon köszönöm :)



2013. jan. 2. 21:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
lemaradt, hogy vonaton :) MÁV-nál
2013. jan. 2. 21:39
 2/17 anonim ***** válasza:

Elsőként tisztázzunk valamit:


Jegykezelő nincs. Jegynéző sincs. Te jegyvizsgáló szeretnél lenni, a vonaton jegyvizsgálók dolgoznak.


Fizetés nettó 130-150 közé esik jegyjutalékkal. Ahogy ezt a másik kérdésnél is írtam. (Ahonnan a privátot küldted.)

Stabil meló. Ha jól dolgozol, nem csinálsz galibát ki nem rúgnak.


Jól láttad, az SZSZK-knál kell jelentkezni. Budapesten 3 ilyen va: Déli, Nyugati és Keleti SZSZK, a 3 közül a legnagyobb az utóbbi.


Jelentkezhetsz a Keleti SZSZK-nál is, ebben az esetben a központvezetőhöz kell menned. Helyileg a Keleti Kerepesi út felőli oldalán a 13. vágány végénél lévő "bástyában" van. A bejárat a kerepesi felől lesz. Felmész a 2. emeletre, a rács előtt becsöngetsz, beengednek, odamész az előszobáshoz, elmondod mit szeretnél, és majd útba igazít.


A képzés változó hogyan indul, a legközelebbit én sem tudom. Nem fizetős, de szerződést köttetnek, ha menet közben kiszállsz, vagy idő előtt felmondasz, perkálnod kell keményen.

2013. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Jah veszélyes-e? Nem. Ha nem keresed a bajt. Ha igen akkor jön csőstül. De cserében közfeladatot ellátó személy vagy, és jobban véd a törvény.
2013. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Privátodra:

Ha megbuksz (kibuksz) ugyanaz, mintha feladnád. Ugyanúgy vissza kell fizetned.


Jelentkezésre fényképes önéletrajz kell, esetleg írhatsz egy motivációs levelet is.

2013. jan. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Egy egy évvel ezelőtti fórum topikban olvastam, hogy nem könnyű a felvételi eljárás sem és a tanfolyam sem.

Ez igaz? :/


Nem gondoltam volna, hogy ennyire követeleményeket állítanak.

2013. jan. 2. 23:28
 6/17 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Kicsit OFF leszek. Tudom, hogy nekem nem küldtél privát üzenetet, de a válaszoknál látom, hogy másnak igen.

A plusz kérdések, illetve a további érdeklődés, lehet olyan is, amit más ember is, szívesen olvasna. Tenné ezt, mert vagy ő is tudja a választ, vagy ő is, ugyanezt kérdezné meg. Tudom, kíváncsi vagy, de a privát üzenetek, elsősorban személyes jellegűek. A másik: a kérdésedet, ugyanúgy meg tudja válaszolni az illető, a privát üzenetnél is, úgy mintha itt, a témán belül. Vagyis: időre ugyanaz lesz.

Ez csak, jó tanács neked (is).

Előre is, sok sikert, a vizsgához!

2013. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A tesztet meglehet csinálni, de egyértelmű, hogy nem könnyű, különben mindenki tökéletesre írná meg:)

A szóbelin meg nagyon sok múlik. Szimpátia stb. stb.

Az orvosin a pszichológia mondható húzósnak, a többihez(EKG, szemészet, hallásvizsgálat, fül-orr gége, labor) elég, ha egészséges vagy:D

A tanfolyamról jók az információid. Nehéz és nagyon sokat kell tanulni. Ráadásul rengeteg vizsga van.

2013. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Elvoltam ott személyesen is, leadtam önéletrajzot. Aztán majd hívnak vagy soha...

De az elrettentés ott is meg volt, kemény képzésről mesélt jó sokat élvezettel az a nő :)

2013. jan. 3. 18:51
 9/17 anonim ***** válasza:
Keletiben voltál? :)
2013. jan. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Tévedsz, ha azt hiszed, hogy csak elakarnak rettenteni:) Én sem annak szántam, valóban úgy van, ahogy fentebb írtam.
2013. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!