Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Repüléssel kapcsolatos kérdése...

Repüléssel kapcsolatos kérdéseim lennének, lentebb ki fejtem, segítene valaki korrekt válaszokat adni rá?

Figyelt kérdés
Először fogunk repülni. Még jegyet se foglaltam, pont ezért, mert tájékozatlan vagyok. Ketten megyünk a 3éves kislányommal, akiért ugyan annyit kell fizetnem, mint egy felnőttért. Mennyi csomagot vihetek? Kézipoggyász? Akkor kettőt? Mennyi lehet a súlya? Meg még egy csomagot fel is adhatok, ami benne van a repjegybe, vagy olyan nincs? Mennyi idővel kell odaérni a reptérre a repülő indulása előtt?
2013. jan. 4. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet általánosan válaszolni a kérdésedre, mert ahány légitársaság,annyi rendszer.De általában ez mindenhol igaz: a kézipoggyász 10 kg lehet fejenként,a mérete azt hiszem 5ox35x2o cm (ezeknek az adatoknak utánanézhetsz a légitársaságok honlapján)ma már az összes fapados külön díjat számol a feladott csomagért,ennek a súlya és mérete is légitársaságonként változik,általában 20 kiló,de van ahol 30.Van olyan,ahol brutális felárat kell fizetni súlytöbbletért, de olyan is, ahol megfizethető. A nem fapados légitársaságoknál fejenként 1 feladott csomag ingyen van-a repjegy árában,1 szabványméretű kézipoggyász is és még teliaggathatod magad laptoptáskával,retiküllel,kameratáskával stb. A fapadosoknál ezt nem teheted, egy db,slussz.(az övtáskát még elnézik)Azonkívül a nem fapados társaságoknál van a fedélzeten szendvics,üdítő,kávé,attól függ, hány órás az út,akár meleg étel is.Én a magam részéről először mindig a nem fapados cégek ajánlatait nézem meg,melyik a legolcsóbb,(gyakran vannak meglepően jó ajánlatok is) utána kalkulálok csak fapadossal,mert a járulékos költségek és a kényelmetlenségek miatt lehet,hogy nem is a fapados az olcsóbb.
2013. jan. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, most már csak azt mond meg, honnan tudom ,hogy fapados e az a repülőgép? Nem sok választásom van, csak egyetlen egy járat indul abba a városba ahova megyek H-SZ-P napokon az is reggel hatkor :( ...
2013. jan. 5. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!