Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan jutok el Egerben a...

Hogyan jutok el Egerben a vasútállomásról a Várhoz, vagyis pontosabban az Eszterházy Károly Főiskola C épületéhez ( Leányka út 4 szám)?

Figyelt kérdés
Melyik busszal tudok oda jutni? Azt mondják, hogy busz nem is megy arra és el van dugva teljesen, távol a rendes főiskolától (B épülettől meg a főépülettől). Gyalog hogyan tudok oda jutni? Nagyon bonyolult? Aki oda járt, vagy tudja hol van, kérem segítsen, mert hétfőn megyek oda és még sosem jártam arra. Felvételizni megyek bioszból msc-re.
2013. jan. 5. 19:57
1 2
 1/11 anonim válasza:
GPS
2013. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Google map?
2013. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Google térképen kinézheted
2013. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már néztem, de bonyolult. Gpsem meg nem igazán van, vonattal megyek.
2013. jan. 5. 19:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Huh, én javarészt gyalog jártam fel a Leányka utcába, ha rossz idő volt akkor taxival.

Mi erre jártunk:

[link]


Ha erre mész ne lepődj meg, a Rókus utca az egy 50 centi széles betonlépcső a sínek mellett :)

2013. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Taxi az vár ott a vasútnál? Mennyi lehet a díja? Visszafelé viszont nem hiszem, hogy lenne taxi.
2013. jan. 5. 20:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel Eger nem éppen sakktábla-utcahálózattal rendelkezik, szerintem nyomtass vagy rajzolj magadnak térképet.


A vasútállomástól indulj egyenesen a Vasút utcán ki a főútig. Fordulj jobbra a Deák Ferenc utcára. Menj jobbra a Hadnagy utcán, majd az Eger-patak után balra a Csákány utcán ill. folytatásán, a Kötő utcán. Fordulj balra a Kertész utcára, majd a körforgalom után menj tovább enyhén jobbra, a Mekcsey utcán. A vasúton átkelve kijutsz egy nagyobb kereszteződéshez, itt kezdődik jobbra a Leányka utca. Ez eltévedés nélkük 30 perces séta. Busz az állomás felől nem megy arra, csak a belváros felől.


Ha épp akkora mázlid van, hogy megy vonat Egerböl Szilvásváradra, menj egy megállót Egervárig, onnan jóval közelebb van.

2013. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a VÁLASZOKAT. Gyanús, hogy taxi lesz, mert nagyon eldugták a helyet. Nem értem miért nem lehetett az épületeket egy helyre építeni, mint más helyen, a legtöbb egyetemen és a főiskolán. Fura tervező és építész emberek voltak ha nem volt ennyi sütnivalójuk, hogy nem túl megközelíthető helyre nem sokan fognak menni. Na mindegy. Köszi a válaszokat.
2013. jan. 5. 20:30
 9/11 anonim ***** válasza:

"Nem értem miért nem lehetett az épületeket egy helyre építeni, mint más helyen, a legtöbb egyetemen és a főiskolán."

Azért nincs egy helyen, mert a líceum vagy 250 évvel korábban épült. Közben beépítették a várost... a B épület az közel van a líceumhoz, csak a TTK-t húzták fel a dombra.

2013. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem el van bonyolítva a google maps-el.


A vasútállomásról hátul mész ki, vagyis az állomásépület a hátad mögött legyen. Egy nagy nyitott vaskapu lesz az. Utána addig mégy ebbe az irányba, amíg meg nem látod a patakot. Ha megvan a patak, akkor követed folyásiránnyal szembe. Addig mész a patak mellett, amíg egy egyirányú utca nem keresztezi. Itt jobbra fordulsz, azaz felfelé, és addig mész, amíg nem látod a várat. Ott a macskaköves részen elindulsz felfelé, és az IMOLA udvarház mellett a jobboldalon lesz egy lépcsősoros aluljáró, azon végigmész, és utána ha kijöttél, akkor elindulsz a várral a hátad mögött, amíg el nem éred a C épületet. itt már csak mész előre.


De itt van maps-en is, két részletben, mert nem ismeri az aluljárót.


Az aluljáróig:

[link]


Utána:

[link]


Semmi bonyolult nincs benne, gyakorlatilag az út jó részén a patakot követed, az aluljáró után meg csak menni kell :)

2013. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!