Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyibe kerül egy BZmot és a...

Mennyibe kerül egy BZmot és a mellékkocsija a Bzx?

Figyelt kérdés

Sziasztok ilyenre gondoltam:


[link]


Olyan mint egy busz. Vagy mint egy Ikarus.



2013. jan. 6. 12:47
 1/10 A kérdező kommentje:
2013. jan. 6. 12:59
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem sűrűn szokták eladni így nincs ára.
2013. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez a rossz, miért nem árulják őket?

Miért nem árulnak nem használt gépeket? pl.: M43, M47, M62.

Én egy 10-est is kiadnák ilyenért.

2013. jan. 6. 13:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Bizonyára volt több is, én egy darab Nohabról tudok, amit sikerült megvásárolnia a MÁV-tól egy alapítványnak. A mozdony 2001-ben több mint 8 000 000 forintba került.
2013. jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg szokták tendereztetni selejtezés után, fémkereskedő cégek szokták megvenni ezeket. Sajnos vállalási árat nem találtam erre.
2013. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem is találhattál mert nem szoktak semmit tendereztetni.

A MÁV járműveit kizárólag Sátoraljaújhelyen a MÁV saját bontójában lehet elbontani.

2013. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 10 deka farhát ***** válasza:

Ez a legutolsó bejegyzés nem igaz. A "máltai vonat" is helyben lett összevágva Kőbányán. Meg tudnék egy két ún. vasútüzemi járművet, amik nem hogy Sátoraljaújhelyre, a géptelepen kívülre nem jutottak el.


Egyébként összevágták például a balesete után évekig a Kőér utcában tárolt Amsler mérőkocsit, az sem jutott el Újhelyre.


De tény, hogy főképp üzemképes járműveket nem fog eladni a MÁV, kivéve, ha azokat nem Magyarország területén akarod üzemeltetni (pl. ex-MÁV Szergej, UDJ és KIAG is került nemrég Spanyolországba, egy vasútépítő céghez).


A kérdező felvetésére egyébként: valóban olyan, mint egy busz, csak sokkal robusztusabb az egész vázszerkezete (főképp az alváz), illetve a hajtáslánc is némiképp eltér (a sebességváltóhoz kapcsolódik egy irányváltó is, hogy mindkét irányba azonos sebességgel tudjon haladni - a vonatnál nincs buszforduló).

2013. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Vicces, mert én is amikor utaztam vele arra gondoltam hogy olyan mint egy Ikarus busz! xDD
2013. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy érzem.
2013. jan. 22. 20:10
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ez a legutolsó bejegyzés nem igaz. A "máltai vonat" is helyben lett összevágva Kőbányán. Meg tudnék egy két ún. vasútüzemi járművet, amik nem hogy Sátoraljaújhelyre, a géptelepen kívülre nem jutottak el.


Egyébként összevágták például a balesete után évekig a Kőér utcában tárolt Amsler mérőkocsit, az sem jutott el Újhelyre. "


De ez a bejegyzés eléggé igaz volt.

A máltai vonat mozgásképtelen állapotú volt, futóképessé tétele magasabb költség lett volna, mint a hulladékfém értéke. (A csövesek amikor megtudták, hogy a MÁV lép a kocsik elszállítása ügyében homokkal töltötték meg a csapágyházat, így üzemveszélyesek lettek a kocsik.)


Az Amsler erősen roncsolódott, ráadásul nem is MÁV tulajdon volt (!) így értelemszerűen nem lett Sátoraljaújhelyre szállítva.


Ugyanígy járt a monorierdei balesetben megsérült Ap kocsi is, Ő sem érte meg a Sátoraljaújhelyre szállítást, hanem erősen üzemveszélyes állapota miatt a Sátoraljaújhelyi bontóbrigád jött hozzá helybe Albertirsára, és ott vágták szét.


De normál, futásképes járműveket csak Sátoraljaújhelyen, ellenőrzött körülmények között lehet bontani.

2013. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!