Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mégis mi abban a jó hogy...

Mégis mi abban a jó hogy egyesek össze firkálják, graffitizik a tömegközlekedési járműveket?

Figyelt kérdés
Ma utaztam egy új Alstom metrókocsin és már össze volt ganézva az ajtó graffitivel. Ha így haladunk 1 év sem kell hogy az új metrók úgy nézzenek ki mint az ősrégi orosz metrókocsik. Mégis mi ebben a jó?

2013. jan. 6. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Értelmes ember úgysem tudja ezt megmagyarázni neked, mert értelmes ember ilyet nem tesz.

Ezek az értelmetlen suttyó kocsogok meg úgysem tudják megmagyarázni.


Facebookon is láttam, a T csoport hirdette, hogy felújított 25 telefonfülkét, adományozó fülkét csináltak belőle, minden telefonhívás tejes normál díja karitatív célra megy. A képen egymás mellett volt a szarrá rongált és az új fülke.

A kommentek között meg 80%-ban arról szólt a diskurzus, hogy mennyivel szebb volt a szétfirkált és majd most direkt mennek összefújni ezeket.


Nem értem miért nem lehet bevezetni hogy kézlevágás jár a rongálásért. Pártíz levágott kéz, és 1-2 hónap elég lenne ahhoz, hogy teljesen megszűnjön ez a jelenség.

2013. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Itt meg régebben olyan eset volt hogy pár tizenéves vadbarom a telefonpózna oldalán lévő kis dobozt felfeszítette és tönkretette. Nekik köszönhetően az egész utcában nem volt net 2 napig. ( Ez most a telefonfülkéről jutott eszembe).
2013. jan. 6. 20:31
 3/14 anonim ***** válasza:
Szomszéd faluban azt a módszert alkalmazták, hogy amit nem tudnak betiltani, azt szabályozni kell.(Tudom, hogy ez pesten nem működne) Az iskola falát mindig telefirkálták, és a vezetőség kitaélálta, hogy évente megrendez egy graffiti versenyt. És az iskola falára ekkor felkerültek a legális garffitik, (nem csúnyák, hanem egész jók), és ez díszitette az iskolát a következő évi versenyig. Ezt a falat azután évközben nemigen firkálta senki.(lehet, hogy csak az szűz felületet szeretik)
2013. jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Budapesten is vannak legál falak, ráadásul ott tényleg olyan művek vannak amit lehet alkotásnak nevezni, szívesen nézegetni az ember őket.

Pl ahogy Keletibe jár be a vonat, ott is vannak jó rajzok a betonkerítésen, és az ilyen helyeken szerintem el is férnek.


De hogy annak mi értelme van, hogy egy igényes buszra, vagy bármilyen járműre házfalra felhánynak valami krix-kraxot...

2013. jan. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

Úgy gondolom, nem kellene az értelmes ember kategóriáját leszűkíteni. Értelmes ember lehet úgy is értelmes, hogy megértő. Nem is véletlen a hasonlóság a szavak között. Mire gondolok? Arra, hogy megismerni azokat, akik ilyet tesznek és megérteni őket. A tevékenységük valóban inkább nevezhető rombolásnak, mint kellemesnek, ezzel nem akarok vitatkozni, de a személyt magát is el kell ítélnünk?

Valójában - és itt kapcsolódnék a kérdéshez - ez egy alkotás. Igen, lehet mondani, hogy negatív alkotás, de alkotás. Valami nyomott akarnak hagyni maguk után. Valami maradandót. Még ha az egy nyomorult, ócska tag-elés is, ami nem éppen művészet, de ez a céljuk. Noha ezt nem tudják. Szerintem senki sem rongál meg szeretetből és jó szándékból egy szép buszablakot. Múltkor utaztam egy használtan vett budapesti van Hool-on, és olyan ocsmányul össze volt karistolva meg firkálva, hogy elborzasztó volt az az attitűd, ami az "alkotók" munkáján átjött. Az a sok szorongásos félelem, bezártság érzet. Ők azok, akik úgy hiszik, nincs más lehetőségük, és inkább szemben állnak a társadalommal, inkább nem akarnak benne részt venni benne (megértem) és így is tiltakoznak. Talán segíteni kellene nekik, nem pedig kezet levágni. Ezzel, véleményem szerintem, csak a feszültség nőne. Az olyan országokban, ahol ilyen módszerekkel próbálnak rendet tartani, valójában nincs alacsony szinten a bűnözés, mert a vezetők is olyan korruptak, hogy azt hazudnak amit akarnak a statisztikákról, de még a hazudott statisztikás sem jók. (Most erről egy kelet-európai ország is eszembe jutott...) Az is lehet, hogy talán minekünk kellene elszégyellnünk magunkat, magunknak a társadalomnak, hogy ilyen esetek megtörténnek, amikor így elbánnak a társas kocsikkal, metrókkal, satöbikkel.

2013. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az Alstomokon van antigraffiti bevonat, így könnyű eltávolítani a tageket, graffitiket - már persze ha megvan hozzá az akarat. Az ablakok is fóliásak, nehéz összekarcolni.
2013. jan. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

3. hozzászóló, melyik település ez? Érdekelne..

Amikor bejöttek a Flirtek, egyszer egy még forgalomba sem állt szerelvényről láttam fotót, hogy az egyik ablakba bele volt karcolva egy monogram (nem teg). Ment a szitkozódás hogy így meg úgy hülye magyar gyerekek, csak éppen arról feledkeztek meg, hogy senki nem hülye, nem fog az agyonőrzött szerelvénybe bejutni valahogyan csak azért, hogy a monogrammját belekarcolja. Szóval azért sokszor tovább kellene látnunk a fejünknél, és mélyebben megvizsgálni a dolgokat...

Egyébként meg ez egy nagyon szűk réteg, és nehéz megérteni őket. Már ha meg lehet egyáltalán. De különbséget kell tenni firkálók - rongálók, és szép képeket festők között...

2013. jan. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

" Mire gondolok? Arra, hogy megismerni azokat, akik ilyet tesznek és megérteni őket. A tevékenységük valóban inkább nevezhető rombolásnak, mint kellemesnek, ezzel nem akarok vitatkozni, de a személyt magát is el kell ítélnünk? "


Azt a f@szkalapot, amelyik összefújkálja a buszmegállóban a menetrendet, hogy véletlenül se tudja senki megnézni mikor jön megy a busz, azt ott helyben kilökném az első villamos elé, hagy dolgozza meg egy kicsit.

2013. jan. 7. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy igényes graffitivel, amit a céljának megfelelő helyen helyeznek el, az művészet, de szándékosan rongálni valamit, az csak szimplán tirpákság...és ez nem a társadalom hibája, hanem az egyéné.
2013. jan. 7. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom mi ebben a jó, de én kegyetlenül büntetném. Aki oda graffitizik, tagel, ahova nem lehet annak simán nyilvánosan töretném el mindkét kezét egy darab vascsővel, úgy hogy összesz@rja magát.


Ennek a fajta művészetnek is meg van a helye, de ez jelenleg nem metró, vonat, busz, buszmegálló, középület, telefonfülke és a 2 napja felújított Margit híd.

2013. jan. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!