Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van valami szabály arra, hogy...

Van valami szabály arra, hogy mely állomások között vehetek bérletet?

Figyelt kérdés
A múltkori jegyvételnél kérték a papírjaim. Lakcím alapján kellett bizonyítanom, hogy én a szomszéd állomás és a másik x nevű állomás között bérletet vagyok jogosult venni. A gond ott volt, hogy nem a szomszéd állomáson kértem, hanem az éppen közelebb lévőnél? Vagy mi volt ez a műsor? (Végül úgy kaptam a bérletet, ahogy kértem)
2013. jan. 7. 16:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt nem írtam oda, hogy VONATról van szó, MÁV.
2013. jan. 7. 16:56
 2/2 anonim ***** válasza:
Kedvezményes bérletet mindig csak egy adott viszonylatra lehet váltani. Tanulóbérlet esetén csak a diákigazolványon szereplő lakhely és az iskola székhelye között lehet venni, épp azért, hogy iskolába járj vele, ne pedig a barátodhoz/barátnődhöz. Ugyanez a helyzet a dolgozói bérlettel is: otthontól a munkahelyedig tudod megváltani, hiszen a munkáltató a bejárásodat fizetni (már ha olyan kedve van, hogy fizeti). Elméletileg minden bérletváltásnál igazolnod kell, hogy jogosan váltod meg a bérletet arra a viszonylatra, a gyakorlatban viszont lehet, hogy a szomszéd állomáson a pénztáros nem foglalkozik ilyen apróságokkal, esetleg ismer és tudja, hogy nem akarsz csalni.
2013. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!