Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nincs a Hatvan-Szolnok...

Miért nincs a Hatvan-Szolnok vasútvonalon 1. osztály?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Átlagban ilyen összeállításban közlekednek a vonatok:


V43 1000/2000-es + Bhv 20-05 + Bhv 20-05 + Bhv 20-05


A kérdésem az,hogy miért nincs itt 1.osztály? Reggeli, és az délutáni órákban tömve van a vonat, gyakran ,csak egykét ülés szabad. Alig van kettes ülés szabad.


-Vannak a vonatok amin elég szép számmal utaznak,de a többi vonattal is sokan utaznak


-Nagy városokat érint Jászberény(a Jászság fővárosa),Újszász


-Nagyon forgalmas vonal


-Látom sok helyen a leminősített 1.osztályú Ao 19-37 lengyel gyorsvonati 1.osztályú kocsit. Az ilyet el lehetne hozatni ilyen helyre.



Sokan beleértve engemet is, megvennénk 1.osztályra a jegyet.

A vonatban lehetne lengyel gyorsvonati 1.osztályú fülkés az Ao 19-37-es. A vonalunkra nem kéne több 4 ilyen kocsiból.

A vonatokba csak egy 1.osztályú lenne.

És akkor lehetne ilyen összeállításban:

Amúgy mindegy milyen 1.osztályú ezt csak példaképpen írtam.

Csak az Ao 19-37-es lengyel gyorsvonati kocsi nagyon bevált, és nagyon kényelmes.

V43 1000/2000 + Bhv 20-05 + Ao 19-37 +Bhv 20-05


-Villamos ,fővonalon nincs 1.osztály ilyet ritkán halottam.


Mit lehet tenni,hogy legyen 1.osztályú is?


2013. febr. 8. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit, kár is a gőzért. Szolnokra, Hatvanba nincs állomásítva ilyen kocsi, és nem is lenne rá igény. 1-1 fanatikus mint te nem tartaná el őket.
2013. febr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Személyvonatokba általában nem soroznak 1. osztályú kocsit, mert a jellemzően relatíve rövid utazások lebonyolításához nincs olyan nagy igény a differenciált, magasabb szintű szolgáltatásra, mint egy hosszabb távon közlekedő IC vagy gyorsvonat esetében. Az általad vázolt kapacitásproblémára inkább az egy vonatba sorozott 2. osztályú kocsik számának növelésével lehetne megoldást találni.


Amúgy a Campus expressz nem levitézlettebb 1. osztályú kocsikból áll véletlen?

2013. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

De van Campus.

Ami minden pénteken és vasárnap közlekedik.

Mai is láttam a Campust.

2013. febr. 8. 21:15
 4/4 anonim ***** válasza:
ez jó ötlet lenne, én nem vagyok fanatikus, csak egy utas, de nekem is hiányzik az 1. osztályú vagon! Személyvonaton miért ne lenne rá igény? Vannak ezek az új piros vonatok, én azokon sem mindig látok 1. osztályt (van amin van, egyszer utaztam olyannal is), pedig olyan kemény ülésükvan, hogy jó lenne
2013. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!