Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti is így érzitek magatokat a...

Ti is így érzitek magatokat a Volán és a BKV buszokon?

Figyelt kérdés

Én a BKV-n le se merek ülni és nem merek semmihez sem szabad kézzel hozzányúlni, nehogy elkapjak valami fertőzést és nem akarok koszt összeszedni!

Leülni sem merek azokra a mocskos ülésekre, mert azt érzem, hogy koszosabb a ruhám, mintha 1 hete hordtam volna!

Elképesztő, hogy a BKV ennyire mocskos és igénytelen, és ezek mellett még drága is!

Az ablakokon nem lehet kilátni a kosztól, a föld csupa mocsok, az ülések is, büdös van és undorító a tömegnyomor!

A VOLÁNNÁL sem nyúlok semmihez, de ha egy normális hosszú, csuklós , tiszta busz jön aminek látom h. az ülései is tiszták, bátran leülök.



Ti hogy vagytok vele?



2013. febr. 13. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Én meg biológus vagy, szóval nem ringatom magam illóziókba. A pénz pl az egyik legkoszosabb dolgok egyike, a cipőtalpaddal kb mindent behozdasz a lakásba amit a járdán látsz, és így tovább. Az ember piszkos állat, simán fogadd el.
2013. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Igy van a pénz a legkoszosabb, én egyébként ahol élek nem látom "koszosnak" az üléseket stb.
2013. febr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az lehet!

Én Budapestről beszéltem egyébként :-)

2013. febr. 13. 17:19
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez még semmi. Hidd el, mint én pesti tudom!


[link]


az ablakon nem látok ki h. hol vagyok, olyan kosz van, és nem mindig van "hangosbemondó" és nem mindig működik jól vagy nem működik a kijelző sem + az ajtót nyomjuk, annyian vagyunk a buszon!

2013. febr. 13. 17:23
 5/13 A kérdező kommentje:
2013. febr. 13. 17:24
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Lehetne sűrűbben takarítani a járműveket, de ez a te félelmed nem egészséges. Az immunrendszernek kell a folyamatos tréning.
2013. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nézd meg a képeket!

Szerinted az én félelmemmel van a baj? :-S

2013. febr. 14. 09:30
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

Kötelező neked BKV-val vagy Volánnal utazni?Szerintem mindkét cég meglesz nélküled.

Vegyél saját autót,valamint Cloroxot,Domestost,Cilliet,Flóraszeptet,kézfertőtlenítőt,és takaríts orrvérzésig,aztán járj azzal.De vigyázz,hogy az abroncsok futófelülete is patyolattiszta,baktériummentes legyen...

Azt hiszed,hogy azt a kenyeret senki sem fogta meg,amit megveszel?A vénasszonyok mindent megfogdosnak,utána te megveszed,és megeszed.Az jobb???

2013. febr. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

A volán buszok tiszták.

A régiek igaz h össze vannak firkálva meg kiszakadt az ülés de az újaknak semmi bajuk.

2013. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szerintem igazad van! kedves Kérdező!

Én is úgy vagyok vele, hogy a BKV járatait eléggé mocskosnak találom. A metrón eszem ágában sincsen leülni, még akkor sem ha végállomástól végállomásig megyek, és a fogantyúkat sem fogom meg. Inkább odatámaszkodom az ajtó mellé, ahol még nem zavar senkit, hogy ott vagyok, és csak a kabátom ér hozzá mindenhez, azt pedig otthon külön fogasra teszem (és gyakrabban is mosom).

A buszok is piszkosak, de ott muszáj megfognom a kapaszkodókat - de csak azokat, így csak a kezemet kell megmosnom később, de pl. télen mindent kesztyűben fogok meg - és persze minden napra van egy kesztyűm:)

Bár én mostanában új volánjáratokkal találkozom, azokon utazom - igaz csak ritkán, de ott leülök, mert azok nem koszosak - még:)


Szóval szerintem teljesen igazad van, tényleg piszkosak a tömegközlekedési eszközök, de ez azért is van, mert régiek, és az 50-60 éves kosz van rajtuk.


Szerintem, aki nem gondolja azt, hogy piszkosak a járatok, azok egy kicsit igénytelenek vagy még nem gondoltak ebbe bele. Talán nem is mosnak kezet, miután hazamennek, de lehet, hogy még WC használat után sem. Pedig hányan fogdossák össze a kilincseket, kapaszkodókat: bőrbetegek, hajléktalanok, kutyát simogatott emberek, vagy azok, akik lehet, hogy a kezüket hugyozták le nem rég egy WC-ben. Hányan tették már fel az ülésekre a a lábukat, amivel lehet, hogy kutyapiszokba/húgyba léptek, vagy kitudja hová...vagy lehet, hogy egy hajléktalan is odavizelt, amikor a buszon, metrón utazott, stb.


Szóval tényleg lehetnének tisztábbak a tömegközlekedési eszközök! ezen a téren rengeteg javítanivaló lenne!

2013. márc. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!