Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miert nem megy 80 km/h-nal...

Miert nem megy 80 km/h-nal gyorsabban egyik Volan tarsasag se az autopalyan?

Figyelt kérdés
Tapasztalatom csak a Bp-Sv kozti M7 szakaszrol van, mivel ott utazok rendszeresen. Nyilvan nem azt varom, hogy 130-al jojjenek vegig, de mar megfigyeltem, hogy a Vmax 80-hoz gorcsosen ragaszkodnak, nem is mennek fole egy fikarcnyival se, legyen Alba, Bakony, Balaton, Somlo, vagy eppen akarmelyik Volan. Lehetseges hogy mindegyik tarsasagnal ez lett kiadva sebessegkuszobnek a felsovezetes altal?
2013. febr. 10. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Le van korlátozva minden busz 80km/h-ra, vagy 90 re, de autópályán nem mehetnek 80 felett csak úgy mint a kamionok.
2013. febr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Értsd, nem fizikai korlát,csak papír.

Mehetnek gyorsabban is de azokhoz különböző vizsgák kellenek.

2013. febr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Régen amikor rendesen mentek még Győrbe buszok Budapestről, busszal jártam, és a megfigyeléseim szerint míg a Volánbuszosok 80-nal, esetleg 90-nel mentek, addig a Kisalföld Volánosok 100 km/óra sebességgel vezettek, amikor épp a tempomat nélküli E95 jött, akkor egy lejtős szakaszon volt, hogy 120-ra is felgyorsultunk (igaz, emelkedőnél 90-nel küzdött a gépezet).
2013. febr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem Tempo 100-as a busz, van pár Volánnak ilyen, akkor maximum 80-nal mehet!
2013. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolso: mely tipusok ilyenek es milyen Volanok kezeben vannak?
2013. febr. 10. 22:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert a buszokra 80-as korlátot ír elő a KRESZ.
2013. febr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mivel kevés a Volánoknál a Tempo 100-asra levizsgáztatott busz, azokat ott használják, ahol igazán sok időt tudnak megtakarítani: pl. M7-Keszthely-Zalaegerszeg felé vagy talán M6-Szekszárd-Mohács irányában. Fehérvár felé nem jut e buszokból sajnos, így nekik marad a 80-as, KRESZ által előírt korlátozás.
2013. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kamionos vagyok, nem buszos. Szerintem a buszok mehetnének 100 - zal, biztos ki van adva nekik, hogy spóroljanak az üzemanyaggal. Ez azért is gáz, mert mi kamionosok - tudom most vége a világnak - 85 - 90 - et megyünk, és így kerülgetni kell ezeket a spórolókat - ami megintcsak tilos.
2013. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100-as tempóval csak külön vizsgával mehet egy busz úgy, hogy álló utast nem vihet. Ilyenek például: Ikarus E98, Mercedes Tourismo, stb. Ezek általában nagy csomagterű, emelt szintű autóbuszok.
2013. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha rendőr lennék, akkor a 80-nál gyorsabban menő kamionosokat büntetésből 1-2 órára megállítanám, hogy ne érje meg gyorsabban menniük! A 85-90 meg egyenesen katasztrófa, mert a 85-tel menő kamiont megelőzi a 90-nel menő, emiatt a belső sávban mindenki a sofőrnek, az egyik pihenőben dolgozó felmenőjét emlegeti. Nem véletlen lett megtiltva a kamionos előzés az autópályákon!
2013. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!