Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit lehet tenni ha a tegnap...

Huszti Tibor kérdése:

Mit lehet tenni ha a tegnap délután 3 óra előtt Kisvárdáról Budapestre induló intercity vonat a 4 óra hosszú menetidő helyett másnap/ma/ délelőtt 9 óráig sem érkezett meg? Milyen követelésekkel /kártérítéssel/ lehet előállni a MÁV felé?

Figyelt kérdés

Ez minimum 12 óra késés de lehet 16-18 óra is lesz belőle.A nagymama és a 7 éves gyermekem utaznak ezen az intercity vonaton.Már 30 km-er után gondok voltak,Nyíregyházára/50km/ 4.5 óra volt az ut,ott azt mondták minden rendben lesz már.Debrecenbe ismét 22:30-ig vártak,majd kisújszállásora 1:40 -től reggel 6-ig majd elindultak Budapest felé.A kocsikban fűtés nem volt,a kalóz csak indulás előtt ment fel /addig az állás során látni sem lehetett/.Még a hajléktalanoknak is jár egy kis forró tea vagy valami hasonló vagy egy kis tájékoztatás.

Mi van ha kevés ennivalót ill. folyadékot visznek az utasok?Miért nem mondják el hogy mire számíthat az utas?

Ha elmondják hogy az ítélet idő miatt több helyen is kidőlt fa,leszakadt vezeték,eltörött áramszedő.... lehet akkor még Debrecenből is haza hoztam volna autóval a családot.Mindenki írjon ide aki ugyanebben a cipőben jár vagy ugyanezen vonaton utazott!!!


2013. márc. 15. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem tudsz mit csinálni

sz@r az idő, nem a MÁV tehet róla

enni, inni meg nem nagyon tudnak, mert rengeteg embernek kellene, és nincsenek felkészülve, meg gondolom nincs pénze a MÁVnak

kártérítést meg ne nagyon várj, mivel az időjárás miatt késik ennyit minden vonat...

2013. márc. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

enni, inni meg nem nagyon tudnak ADNI*

"adni" lemaradt

2013. márc. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a helyzet vis maior-nak számít, így elvileg nem jár semmi kártérítés. Maximum a vasúttársaság jóindulatának lesz köszönhető, ha mégis kaptok valamit. Sajnos ha elmegy az áram a felsővezetékből, akkor igen nehéz fűtést biztosítani. Egy ideig még bírják a kocsik akksijai, de ismerve a magyar vasút állapotát, nem hinném, hogy túl gyakran tartják őket karban. Ételt, italt se tudnak biztosítani, mivel valakiknek volt egy remek ötlete, hogy felesleges a büfékocsi az IC-en. Bár mondjuk én azért egy várótermet megnyittattam volna az elakadt utasok számára, bár ha a szerelvény a nyílt pályán akadt el, akkor ez sem megoldás.
2013. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ha a késés időjárási okokból következett be, a vasúttársaság nem köteles visszatéríteni a menetdíjat. Azonban mindenképpen érdemes lenne erről egy nyugodtabb hangvételű emailt írni a vasúttársaságnak, mert azt simán el tudom képzelni, hogy a kialakult helyzetben nem tettek meg minden tőlük telhetőt a kellemetlenségek minimalizálására.


Gondolok itt ilyenekre, mint:

1. A felsővezeték helyreállítását végzők és a forgalmi dolgozók, különösen az érintett vonatok személyzete közötti részletesebb kommunikáció. (Gyakran azt sem tudja a kalauz, mire is várnak pontosan.)

2. Még fontosabb: minden információ megosztása az utasokkal.

3. Ha bizonytalan ideig állomáson tartózkodik a vonat úgy, hogy nincs rajta fűtés, akkor a népet fűtött helyiségbe kell terelni.

4. Fel kell venni a Katasztrófavédelemmel a kapcsolatot, ha elakad a vonat nyílt pályán és hosszú ideig tartó várakozásra lehet számítani. Meleg takaró, tea, élelem biztosítandó és ehhez nem ciki beszervezni egy traktort a szomszéd faluból.


Mindezek koordinálása a semmi közepén nyilván nem egyszerű feladat és úgy érzem, nincs is igazán kidolgozott protokoll az ilyen szituációkra, nem világos, kinek miről kell gondoskodnia. És ez a baj, nem az, hogy nem jár vissza a menetdíj...

2013. márc. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudod ez olyan se hús se vér válasz.Én nem így látom a helyzetet.Ha Nyíregy előtt már leszakadt a vezeték és több helyről is írtak a neten hogy ezen a vonalon gondok vannak akkor Nyíregyről miért engedték el a vonatot,vagy ha már a dízel vonat beállt Nyírbogdánynál a kocsik elé akkor miért nem az vitte végig,Nyíregyházán miért akasztották le és ismét elektromossal vontatták?A kalauz miért nem közölte hogy a további szakaszokon is gondok vannak?4 telefon számot hívtam kb 5x5x mindegyiket de sehol nem tudtam érdeklődni késő este és a hajnalban sem még a 40-es központi szám se vette fel pedig már 9. voltam a sorban és előtte voltam már63.-is.Kivártam volna a soromat hogy tudjak felvilágosítást kérni.Még Debrecenbe is felmentem volna hazahozni a mamát és a gyerekemet de csak hitegették az embereket.Miért nem a dízel húzta a kocsikat?Miért nem indítottak vonatpótló autóbuszokat?Ha 10 emberből a vasutasok között csak egynek lett volna egy kis esze akkor ez nem így történik meg.Kiváncsi lennék hogy mint szülő és nem mint vasutas miként látnád a + 14 óra várakozást.Úgy gondolom ha összefog a társaság nagyon sok mindent el lehet érni ez ügyben csak a legtöbb esetben mindenki belenyugszik hogy nem történik semmi.
2013. márc. 15. 09:41
 6/7 A kérdező kommentje:

Így van!Hasonló képpen gondolkozom!Nem tehet róla de arról igen hogy Debrecenbe is az utasok tolakodtak felfelé a kocsikra de nem hiszem hogy bemondták hogy mire lehet számítani?Össze kell fogni,telefonon egyeztetve minden megállást, várakozást, idő szerint rögzítettem az utasok is fel voltak háborodva hogy a hideg kocsiban kell fagyoskodniuk miközben bent álltak Kisújszáűllás állomáson!Itt a szervezéssel és tájékoztatással nagy gondok voltak de a mávnak csak az a lényeg hogy minnél többen felszáljanak,utazzanak a vonaton pedig már a honlapjukon leírták a fennakadások helyét cvsak elfelejtették közölni az utasokkal.

A 7 éves kisfiam miatt aggódom nagyon hisz még csak 7 éves és 19 órája a vonaton van és neki talán nehezebb ez az időszak mint egy felnőttnek!

2013. márc. 15. 09:52
 7/7 A kérdező kommentje:
Most ért be a vonat 12 előtt pár perccel! 21 óra egy 4 órás út helyett hóban,fagyban,hideg kocsikban!!!1 óra alatt lefőzök egy 100 literes kondér teát 1 csomag filterrel 5 kg cukorral 1 kis üveges citromlével és 200 ember iszik fejenként fél liter forró teát, a Kisújszállási több mint 4 órás fagyoskodásba még szervezéssel együtt is simán belefért volna!!!
2013. márc. 15. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!