Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Reális ez az érv? (metró)

Reális ez az érv? (metró)

Figyelt kérdés
Többször is olvastam azt az érvet, hogy hasonló metropoliszok, mint Bp, jóval nagyobb metróhálózattal rendelkeznek. Na de ez reális érv? Úgy értem, ha mondjuk rendelkezésre állnának anyagi források, érdemes volna másfele is metrót vezetni fővárosunkban?
2013. márc. 16. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert BP nem egy a hagyományos értelemben vett metropolis. Ugyanis hatalmas zöldövezeti kertesházas területei vannak - ellentétben más nagyvárosokkal. Gyakorlatilag a Hungárián kívül alig van emeletes ház, max pár panel lakótelep.


Ilyen körülmények között viszont simán lehet külvárosi vonatokat, HÉV-eket kiépíteni, mert az töredéke költség és semmivel sem lassabb!


A belvárosban pedig igen jól megoldott a közlekedés.

2013. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zorall1 ***** válasza:
Az előző hozzászólóhoz szólnék: Ez az állítás nagyon nem állja meg a helyét, elég lenne gondolni arra, hány lakótelep áll a Hungária krt. gyűrűjén kívül. Nézzünk meg hány hasonló városszerkezet hasonló a Bp-i -hez. Igenis metropolis a város! Amúgy a többi nagyvárosok metrói kiérve a belvárosból már felszíni vasutakként folytatják nyomvonalukat! Pl. New York City akár, ill. Moszkva! Ja, és ha nem elég nagy Budapest, akkor emlékeztetném arra, hogy 3x annyian lakják mint pl. Miamit!
2013. márc. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Zorall1, látom rettentő nehéz a felfogásod, segítek:


Azt írtam, hogy zöldövezeti városrészben teljesen felesleges metrót építeni, a BP-i belváros pedig kiválóan kiépített tömegközlekedéssel rendelkezik.


Ezt egy ici picit próbáld értelmezni, mielőtt privátokat irkálsz.

2013. márc. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!