Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért hívják/hívták a vasutat...

Miért hívják/hívták a vasutat és a MÁV-ot "Harmadik hadsereg"-nek? Azt tudom, hogy régen még a vasutas egyenruha is katonaibb volt és tisztelegni kellett az elhaladó vonat előtt.

Figyelt kérdés

2013. márc. 27. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert annyian dolgoztak ott, hogy kitettek egy hadsereget.
2013. márc. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ezért is, nem tudom. De az biztos, hogy a vasútnak - mióta feltalálták - óriási szerepe van a hadiszállításokban. Ezzel lehet gyorsan mozgatni hatalmas haderőt, illetve szállítani hozzá az utánpótlást. Nem véletlen, hogy légitámadásoknál is előszeretettel bombázták a pályaudvarokat, hogy ezzel tegyék lehetetlenné a vasúti szállítást. Szerintem erre, a hadiszállításokban betöltött pozícióra is utalhat a név.
2013. márc. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Mert nagyban emlékeztet a rendszerváltás előtti hadseregre.

hatalmas vízfej, kismillió irodista, nem baj hogy semmi nem működik, de legalább le van papírozva. A szakértelem csak a legalsó szinteken van meg, akik a tényleges munkát végzik, de minden épkézláb gondolatot gúzsba köt a szent szabályzat, meg a parancs, utasítás... mindenek felett. Nem baj hogy nem ésszerű, nem logikus, de legalább roppant katonás. Tudjátok, "ami gömbölyű: emeljük, ami kocka: gurítjuk ameddig gömbölyű nem lesz, hogy utána emelhessük".

2013. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van ahol még mindig tisztelegnek a vonatnak :)
2013. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hol tisztelegnek? én mostanába sose láttam ráadásul már a kalauzok sem viselik a sapkájukat pedig kéne neki :(
2013. márc. 28. 20:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Van olyan állomás, ahol szoktam látni, hogy tisztelegnek :) főleg vidéken, de Budapesten is előfordult már, még BKV-HÉV vonalon is :D a Széchenyihegy - Hűvösvölgy vonalon is tisztelegnek általában
2013. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát én vidéki vok és Sopron - Győr ill. Győr - Komárom vonalon szoktam gyakrabban megfordulni, de még eccer se láttam tisztelgést :(
2013. márc. 29. 23:33
 8/9 A kérdező kommentje:
Régebben ugye vasutas TISZT képzőnek hivták a Barosd Gábor okt. központot is, most már csak sima vasutas képző
2013. márc. 29. 23:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem harmadik hadseregnek hanem második hadseregnek hívták a vasutat régen. És igen, ahogy előttem mondták azért hívták így mert a vasút működtetéséhez rengeteg ember kell gyakorlatilag, mint egy hadsereg. Évtizedekkel ezelőtt, amikor még a vasutasnak lenni szinte megtisztetetés volt és amikor a szakmát még nem tették így tönkre akkor gyakorlatilag annyi ember dolgozott a MÁV-nál, mint egy hadsereg. Sokkal több, mint most. Most meg már embert alig találnak.
2017. aug. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!