Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Székesfehérvár - Tapolca...

Székesfehérvár - Tapolca vonalon milyen személyvonat jár?

Figyelt kérdés

az érdekelne hogy piros vonat, amiben bemondják/kiírják hogy hol vagyunk,

vagy a régi típusú kék vonat, amiben csak ablakon kinézve tudod hogy hol jársz.


útközben kell majd leszállnom, és sötétben megyek valószínűleg, ezért érdekelne. soha nem jártam még arra vonttal.



2013. ápr. 7. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jár a Desiro (ebben írják ki és mondják be), viszont jár a Bzmot (Piroska) és a hagyományos vonatok is. Szólj a kalauznak, ha nem tudod hol kell leszállni, aztán majd ő segít.
2013. ápr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. remélem azért az jön, az a kényelmes. elveszni azért nem fogok, majd felírom a megállókat, és elvileg mikor megáll a vonat ki van világitva hogy éppen hol vagyunk. :)
2013. ápr. 7. 18:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Vedd figyelembe, hogy az akarattyai löszfalnál április 20-ig a pálya végleges stabilizálását végzik teljes vágányzár mellett! Emiatt a személyvonatok helyett buszok közlekednek Akarattya-Kenese között.
2013. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hú köszönöm, csak most láttam a menetrendben is. de szerencsére május legelején utazom :)
2013. ápr. 7. 20:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt meg tudod nézni, hogy melyik vonat Desiro: [link] A vágányzár vége után nézz rá az oldalra, mert lehet, hogy változik addigra :) (a piros vonat/kék vonat elnevezéseket meg szerintem felejtsd el, mert van olyan, ami piros (illetve vörös, mert vasúton így szokás mondani), de nincs rajta utastájékoztatás, illetve van olyan, ami kék, de bemondják a megállókat.

Ezen a vonalon az ABpmot-BDpmot típusokat keresd a belinkelt oldalon, ezekben van utastájékoztatás (ha véletlenül nem működik, vagy más szerelvénnyel utazol, kérd meg a kalauzt, hogy szóljon)

2013. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm :) szerencsére az megy amit szeretnék. Persze hogy megnézem majd előtte a menetrendeket, meg felkészülök azért mindenre :)

Lány vagyok, úgyhogy nem igazán értek a vonatok típusaihoz, meg hogy őszinte legyen nem is érdekel :)


de nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek vele :)

2013. ápr. 8. 11:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Most már írhatsz egy doktori disszertációt -Az északi part rejtelmei a vasút szerelvényeinek kavalkádjában- címmel :)

2013. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan bonyolult megkeresni a vonatot a Vonatösszeállításon :) Az Elvirát valószínűleg tudod használni, itt a vonat részletezésénél kiír egy vonatszámot (pl.: 9710, 9722, ...), ezt a számot kell megkeresni a belinkelt vonatösszeállításos oldalon. A személyvonatok a lap alján lesznek, ott nézelődj :) Ha nincs kedved átnézni az egészet, használd a böngésződ beépített keresőjét (CTRL+F). Ha megvan a szám, akkor meg már csak meg kell nézi, hogy milyen típusú vonat tartozik hozzá. Ha azt látod ott, hogy "H-Start ABpmot 63-42" vagy "H-Start BDpmot 63-42", akkor lesz utastájékoztatás :)

Ha mégsem igazodsz el rajta, írj a Vonatösszeállítás Facebook oldalára ( [link] ők egy indulási időpont alapján is meg tudják mondani, hogy milyen vonat, és általában max. pár órán belül válaszolnak, de van hogy azonnal.

2013. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. ment a zöld kéz mindenkinek :) igen, az elvirát ismerem persze, ott szoktam nézni a menetrendeket, és az is tudom hogy mikor utazom a kaller ráírja a jegyre azt a számot. de a vonatösszeállításos oldalról nem tudtam, de most már minden oké. május 4.ikén megyek csak, de szeretek előlre informálódni mindenről :)
2013. ápr. 9. 13:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű. Kimegyünk eléd Székesfehérvárra, szépen kézen fogunk és elkísérünk a Balaton parti településre. Ez a gyakori kérdések csapatánál a minimum :D
2013. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!