Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » "Sérülés" esetén volt már...

Jr.FN.19770330 kérdése:

"Sérülés" esetén volt már pozitív vagy negatív tapasztalata valakinek vonaton/buszon/villamos/metrón/HÉV-en?

Figyelt kérdés

Az unokaöcsém márc. 25-én eltörte a lábát.

Mivel a húgomat és a sógoromat is berendelte a főnök eligazításra (annak ellenére, hogy szabadnaposak lettek volna így megkértek engem, hogy vigyem el a gyereket kontrollra. Mivel ők a saját autóikat elvitték az enyém szervizben van, így MARADT a tömegközlekedés.

1/4 tízre volt időpontjuk az orvoshoz.

A busz (Helyközi - mert egy kistelepülésen lakunk) 3/4 8-kor van nálunk. Kb. 3/4 óra a busz út és kb. 1/4-1/2 óra séta a busztól (mind a két helyen).


A buszon a reggeli csúcs második hulláma volt.

Ahogy felszálltunk a már egyébként is zsúfolt buszra elkezdték inzultálni az unokaöcsémet.


pl.

"Minek utazol ilyen állapotban?" vagy "Kapaszkodjál már b...meg!" és még sorolhatnám.

Unokaöcsém nagyon visszafogott (nagyon nagy a tűrőlépessége).

Egy pár percig én is tűrtem, de kb. az út 1/4-ének megtétele után már megszólaltam. "Nem piszkálódni kellene őt, hanem irányába emberséget mutatni és átadni a helyet!"

Ezek után sem a fiatalok akarták átadni a helyet hanem egy két bottal járó idős néni. Ezen aztán már a mellettem álló fiatalember is kiakadt.

Ő is felemelte úgy mondván a szavát: "Hogy lehetnek ilyen pofátlanok azok akik ülnek, hogy elvárják, hogy egy idős néni adja át a helyet!"

Na ezek után volt egyetlen egy ülő diák aki észbe kapott és legalább a saját becsületét megtartotta.


Kinek volt már ehhez hasonló tapasztalata?



2013. ápr. 8. 21:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
27%
ui:örültem volna, hogy ülök. Az élet kegyetlen. bocs haver ez van.
2013. ápr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Tisztelt Kisfaludi Gábor! Én csak azt kívánom Neked, hogy kerülj az unokaöcsémhez hasonló helyzetbe.

Minden ilyen felfogásban levő fiatalnak ugyan ezt kívánom!


(Hozzáteszem: Nem vagy kárörvendő, de az ilyen felfogású embereknek mégis ezt kívánom, hogy élje át azt amit az unokaöcsém...)

2013. ápr. 8. 22:17
 3/26 anonim ***** válasza:
56%
Azért jó nagy tróger vagy Kisfaludi, már ne haragudj... De te te kérdezed, hogy cigányok voltak-e. Pont te. Nyilván magyar vagy, de mivel gondolod akkor többnek magad? Bekaphatha a f@szodat a kérdező, meg itt szemétkedsz, amikor elég baja van. És nem az élet kegyetlen, hanem a magyar emberek, hogy ennyire leszarják egymást. Nincs összetartás. A cigókat amúgy én is utálom, de te baromira nem vagy különb tőlük ilyen felfogással és f@szodbekapós üzenettel...
2013. ápr. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Oké utolsó, lásd milyen korrekt ember vagyok rád hagyom. Olvasni azért látom nem tudsz.
2013. ápr. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom te átadtad volna egy vagy idegennek te szájhős.
2013. ápr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Egyébként kérdező én válltöréssel bkv-ztam, nekem se adták át a helyet sajna, ennyit az emberekről. Én míg használtam azt a fost, azonnal átadtam még kicsi gyereknek is. Had üljön és nézzen ki az ablakon. Bennem van emberség ezek szerint. Most meg már autózok 3 éve, de ugyanígy, ha tudok, segítek. Ehhez kéne már rohadtul felnőni és nem jönni az kemény életes szarsággal. Az élet azért kemény, mert így állnak az emberek egymáshoz... Pont olyan az élet, amilyenné teszik...
2013. ápr. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Igen, átadtam volna egy "idegennek", egy honfitársamnak a helyet, ha látom el van törve a lába.


Én is kaptam már nagyon sokszor jóleső dolgot számomra ismeretlen emberektől. Például Westend parkolójában nyitva hagytam véletlenül az autómat, mikor mentem moziba... Egy idősebb biztonsági őr végig ott trónolt a közelben, hogy nehogy valaki kilopjon valamit. Nem győztem neki hálálkodni, baromi jólesett! De tapasztaltam már nagyon durva dolgokat is sajnos... Amikor átadod a helyed egy ismeretlennek, gondolj arra, hogy hozzájárulsz egy egy szeretetteljes társadalomhoz.

2013. ápr. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
-egy
2013. ápr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:

A 4., a 7. illetve a 8. hozzászóló azonos?


Az első hozzászólónak már reagáltam.


A 4., a 7. illetve a 8. hozzászóló azonos?


Az első hozzászólónak már reagáltam.


A többieknek köszönöm választ.


7. hozzászóló: azért egy kéztörés mindig más mint egy lábtörés.

Persze mind a kettő rossz.

Egyébként az utolsó két mondattal ("Az élet azért kemény, mert így állnak az emberek egymáshoz... Pont olyan az élet, amilyenné teszik.") teljesen egyetértek.

2013. ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Most láttam, hogy az egyik ismerősöm volt bejelentkezve és az ő nevével jelzi a 10. válaszolót.
2013. ápr. 9. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!