Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A csuklós Ikarusok csukló...

A csuklós Ikarusok csukló részében mi értelme annak a 4 kis lámpának?

Figyelt kérdés

Ugye van kettő ami piros fénnyel hátrafelé és ami fehér fénnyel előre világít, bár a mellékelt képen máshogy van.. Ennek mi értelme? Hogy tudjam, hogy merre van az eleje? Vagy más? Mert nem hiszem hogy világítási feladatokat lát el, ha piros, vagy narancssárga pl.

Konkrétan erre gondolok: [link]



2013. ápr. 10. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Este még sose buszoztál? Világítás a csukló résznél, semmi más szerepe nincs.
2013. ápr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Természetesen buszoztam este, de mindig az elejére szoktam ilyenkor szállni.:) De ha piros, vagy narancsárga, akkor nem értem, hogy hogy szolgálhat világításra.. Az a 4 kis pislákoló égő még átlátszó búrával sem tudná megvilágítani a csuklórészt, szerintem. De lehet hogy igazad van, szóval ha hülyeséget beszélek, akkor elnézést.:D

2013. ápr. 11. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyárilag mind a négy lámpa fehér és az utastér világítására van kötve, feladata, hogy a csuklóban is legyen világítás.

Általában a 4 db sem együtt kapcsolódik, hanem a belső világítás két külön körére van kötve 2-2 db.

Vannak olyan buszok, amiken már nem fehér rajtuk a burkolat, hanem sárga/piros, de láttam már kéket is.

Szintén van olyan jármű, amin már nem is a belső világításra van kapcsolva, hanem például a külső helyzetjelzőre. De utaztam olyan IK-435-össel, amin sárga volt mind a négy, és kanyarodáskor a külső indexekkel együtt villogott a megfelelő oldali kettő...

2013. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Fényadásra szolgálnak. Este tökéletes, bár erősebb izzóval jobb lenne és 280-asban igen is számít!
2013. ápr. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. ápr. 30. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!