Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kapcsolatok nélkül van esély...

Kapcsolatok nélkül van esély egyszer mozdonyban utazni egy hosszabb vonalon?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 13. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Van rá lehetőség hivatalosan, a MÁV-Trakciót kell megkeresni ezügyben, leírni honnan hová mikor melyik vonattal mennél és 5-6000 forintért adnak egy alkalomra szóló MFB kártyát, amit a móka után vissza kell adni.

Így teljesen hivatalosan utazhatsz gépen.

2013. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ismerősöm mondta, hogy ő egyszer úgy jutott fel mozdonyra, hogy egy koldus szekálta az állomáson várakozás közben, és a mozdonyra menekítették (mert a kocsiba utána mehetett volna). Ő régóta akart mozdonyon utazni, szóval nagy mákja volt ezzel így.
2013. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mellékvonalak elhagyatottabb szakaszain nyugodtan rákérdezhetsz a vezérnél, de alapvetően ma már szigorúbb a rendszer, mint akár csak néhány éve, de a fent leírt engedéllyel megoldható hivatalosan is. Én még simán "stoppoltam" gépmenetekkel a 2000-es években mindennemű ismeretség nélkül, de szerintem most már nem menne olyan könnyen.
2013. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
állj össze vmelyik vezérrel
2013. ápr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Budapest-Miskolc/Győr/Debrecen IC vagy gyors érdekelne. A kártya díján felül még a menetjegyet is meg kell váltanom, jól gondolom?
2013. ápr. 13. 14:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, jól. Menetjegy, pótjegy minden kell mintha utas lennél.
2013. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Puszira senki nem fog beengedni. Nagyon szigorúan veszik az ilyet, az meg érthető, hogy senki nem akarja megütni a bokáját.
2013. ápr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én például szeretem a vonatokat.

Debreceni vagyok és pont a Budapest-Debrecen vonalon utaztam először mozdonyon vagy 3 éve a nyugatiból 20.28 kor induló sebes akkor még gyors volt,öttem haza és a nyugatiban felszállás előtt előre mentem a peron elejére kezet mosni a kúthoz,ott állt a mozdony és a vezér mondta,hogy biztos jól esik azzal a hideg vízzel kezet mosni ebben a melegben,én válaszoltam ja igen és szóba elegyedtünk. Kérdezte meddig utazol én mondtam Debrecenig,azt mondta,nincs kedved legelől utazni? Mondtam ,hát kedvem az lenne,de ez nem tilos,azt mondta ó gyere nyugodtan.

Azóta barátok vagyunk és szoktam vele néha menni egy-egy kanyarra.Még vezetni is szoktam.Ő is Debrecen ben lakik és itt Debrecenben mozdonyvezető,villanyon jár v43 -on néha v63 on ,de mióta TRAXX van azon is.ritkán van dízzelen m41,bzmot stb,de maradjunk a villanynál.És pont a Budapest-Debreceni kanyart szokta járni van mikor csak Ceglédig megy meg vissza,van mikor Záhonyba megy és onnan egyenesen Ceglédig és úgy vissza Debrecenbe Aztán van egy kör ic kanyaruk is Miskolcon át a keletibe és vissza.

Én két hete voltam vele TRAXXAL és a kamillával mentünk fel pestre,jönni a 20.28 sebessel.


Szóval így megismersz valakit és ingyen is lelet menni,ha elvisz. A debreceni vezérek ráadásul barátságosak és többen is vannak közülük akik ilyen vonatmániásokat mint én is néha visznek ide oda.

2013. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy valahol itt laksz nem messze,hogy ezt a vonalat is kérdezted?
2013. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
mi az a vezér, elárulná valaki?és mi olyan érdekes abban, ha valaki egy mozdonyon utazik?
2013. ápr. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!