Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nem felháborító, hogy a MÁV...

Nem felháborító, hogy a MÁV nemzetközi (! ) pénztárában egyáltalán nem tudnak angolul?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem! Miért máshol külföldön se beszélnek az én kedvemért magyarul...Pl. az a felháborító, hogy egy horvátországi szigeten, ahol kb. turisták majdnem fele magyar volt. A tájékoztató táblákon 5 azaz 5 nyelven voltak a különböző segítségek, útbaigazítások és magyarul nem. Ha csak pár magyar lett volna akkor megértem, de így ez felháborító! Ez a véleményem.
2013. ápr. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem azért gáz, tekintve hogy az angol egy világnyelv amivel akár az albán is kommunikálhat a magyarral...
2013. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De, felháborító. A turizmusban alapvető fontosságú lenne az angoltudás.


Az egyes kommentelő válasza meg megmosolyogtató :)

2013. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hát ha nem is beszél tökéletesen, de legalább a munkához szükséges néhány kifejezész tudnia kellene, aki ott dolgozik...
2013. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

elsőnek csak logika szerint van igaza. de valóban annyi a magyarázat, hogy az angol világnyelv a magyar meg nem. annyiban felháborító, hogy konkrétan manapság már mindenhez az kell, olyanhoz is, ahol 99%, hogy soha nem kell alkalmazni.

egy logikus elképzelésem van, ami bár erre nem mentség. a külföldi utasok legtöbbször otthon retúrjegyet vesznek alapból, vagy esetleg online intézik. másik irányból meg ha innen indul egy külföldi, akkor az jó esélyel több ideje él itt, így valamennyire tud magyarul.

2013. ápr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!