Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Rossz diákigazolványszám a...

Rossz diákigazolványszám a bérleten, hogy javítsam?

Figyelt kérdés
Egy éves helyi járatos diákbérlet, amin másnak a diákigazolványszáma van ráírva. Ilyen esetben érvényes javítás tollal áthúzni ami rajta van és odaírni a számot? Ellenőr elfogadja?
2013. ápr. 25. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, sőt megbüntet. Kezelésiköltség fejében viszont kaphatsz új szelvényt.
2013. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De hogy van rajta más igazolványszáma? Az igazolvány nem átruházható... Ha nem tudod bemutatni hogy a régi szám is a tiéd (mondjuk igazolvány csere miatt) akkor nem cserélik ki kezelésivel sem.

Lehet, hogy csak az utcán találtad pl. ...

2013. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hypo-s vattapamaccsal óvatosan "tunkolgasd" meg a tintát, másnapra eltűnik. Szárítsd meg és írd be a jó számot.


De nem én mondtam!

2013. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Harkonnen: ügyes!:)

A klór elszínteleníti a tintát, és nem kell kapargatni a szelvényt, ergo nem lesz olyan feltűnő:)

2013. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"A klór elszínteleníti a tintát"


Igen és az alatta lévő narancs UV biztonsági réteget is.


A BKV sem most jött le a falvédőről...

2013. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem BKV, és sima zöld festék a hűttér, nem UV-s. És köszönöm ;)
2013. ápr. 29. 16:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy annyira nem tuti a módszer, kipróbáltam:D

Volt nálam használt jegy.

Ha elég tömény a hypo-s oldat ahhoz, hogy a tintát is megegye, akkor az valóban kifehéríti magát a papírt is. Szóval a zöld háttér is el fog tűnni, ami messziről is elég feltűnő. Ráadásul golyóstollnál kevésbé hatékony, a nyomtatott vagy pecsételt tintát tünteti csak el normálisan. De ismétlem azt is csak minden más színnel együtt. Szóval inkább szánd rá azt a pár száz forintot egy új normális bérletre (mármint a kezelési költségre), mint hogy ilyen hülyeségen lebukj. Mert az egy dolog, hogy én mondjuk megpróbálkozom egy jegyről eltüntetni a nyomtatást egy olyan városban, ahol keveset járok. De neked egy hónapig kellene "félned", hogy vajon ki veszi észre.

2013. ápr. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

A golyóstollat a tűző napfény is eltünteti egy-két nap alatt!

:D

2013. ápr. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!