Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért utálják sokkal jobban a...

Miért utálják sokkal jobban a BKV-ellenőröket, mint a MÁV-kalauzokat, amikor ugyanaz a munkájuk?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Mert ez megy Magyarországon. Az emberek büszkék rá, ha tudnak bliccelni. És BKV járatokon sokan megteszik. Ha valakit elkapnak, nem az marad szégyenben, hanem a BKV ellenőr, aki csak a munkáját végzi.
2013. máj. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Talán azért, mert a vonaton állandó az ellenőrzés, a BKV járatain meg nem.
2013. máj. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

A munkájuk hasonlatos, de nem ugyanaz.

A BKV egy időben kifejezetten ellenszenves, ősbunkókat cserkészet be, akik beszélni sem tudtak. Ma a helyzet valamivel jobb. A másik pedig az ellenőrzési gyakorlat.

Pl. vonaton nem tapasztalsz olyant, hogy egy utazás alkalmával állandóan vegzáljanak. A héten pl. a metrón Örstől Lehel térig öt alkalommal kellett megmutatnom a bérletemet.

Buszon szeretnek álruhában járni, mint Mátyás. És szeretnek visszaélni nemlétező hatalmukkal.

Az is konfliktusba keveredhet velük, akinek van jegye vagy bérlete.

2013. máj. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Nekem mindig volt jegyem vagy bérletem, és így sosem volt konfliktusom velük. Ja, hogy mosolyogva is át lehet nyújtani ellenőrzésre a bérletet? És akkor te is udvariasságot kapsz vissza.

Ő is csak ember, és dolgozik.

2013. máj. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt nem ugyanaz a munkájuk, csak részben hasonló, bár tény, hogy mindketten ellenőrzik az utazás jogszerűségét. Viszont jegyvizsgálótól ("kalauz") még nem hallottam olyat, hogy "mutasd a jegyedet, B+", vagy olyat, hogy "kurwanyját, ennek is bérlete van". BKV-s emberszabásúaktól már többször is.


A jegyvizsgálók döntő többsége képes az emberhez méltó kommunikációra és viselkedésre. A BKV-nál ezen a téren (is) jelentős fejlődésre van még szükség.


Ha egy "kalauztól" megkérdezed, hogy X helyről hogyan, milyen átszállással juthatsz el Y pontba, akkor gyakorlatilag percek alatt komplett menetrendet kapsz. A BKV-ellenőrtől jó esetben egy "nem tudom"-ot, rosszabb esetben egy gyors elküldést melegebb éghajlatra, általában tegeződős csendőrpertuban (eg.: "mijaf@sztképzelsz, információs iroda vagyok, B+").


A stíluson, hozzáálláson kívül jelentős különbség, hogy egy jegyvizsgáló nem állja el az utadat, amikor sietnél átszállni/felszállni, míg a BKV-s ellenőr röhögve szívat meg így, fokhagymabűzös lehelettel röhögve azon, hogy "lekésted".


Egy jegyvizsgáló - mivel munkaköri kötelessége is - lehetőségei szerint segíti a sok/nagy csomaggal utazókat a felszállásban. A BKV-s inkább lerugdossa őket ("nekik" ez lenne a munkaköri kötelesség?)


Kivételek persze mindig akadnak, ahogy vannak "tenyérbemászó" kalauzok, úgy akadnak normális ellenőrök is. Viszont mindkét cég igyekszik, hogy ezektől a "kivételektől" mielőbb megszabaduljanak: a MÁV a tajtparaszt kallerektől, a BKV meg a normálisabbjától.

2013. máj. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Első válaszadó, ja persze. Csak tudod, ha nem kisebbfajta vagyonba kerülne egy vonaljegy, akkor feleennyien nem akarnának bliccelni, már csak azért sem, mert nem éri meg a kockázatot. A cigi árát speciel azzal a mókás céllal emelték meg, hogy majd akkor kevesebb ember fog rágyújtani. Mit gondolsz, a majdnem ugyanannyiba kerülő BKV-jeggyel mit fognak elérni?

Érdekesmód a jegy nélkül utazó büdös csövest meg a szotyizó kisebbséget valahogy sose rugdossák le a buszról :DDDDD milyen jópofa utazási demokráczia van itt kéremszépen :D

2013. máj. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

"A jegyvizsgálók döntő többsége képes az emberhez méltó kommunikációra és viselkedésre. A BKV-nál ezen a téren (is) jelentős fejlődésre van még szükség. "


Azért azt tegyük hozzá, hogy a jegyvizsgálóknak bőven van már dolga is az " új felszálló menetjegyét kérem kezelésre" kiabálásán kívül. Ott azért akad adminisztratív munka,tudnia kell jegyet kiadni, pénzt kezel,futkos a végzár tárcsával, fűtést, klímát kezel, ha kell figyelő szolgálatot lát el a mozdonyon... Ide azért akármilyen őstulok nem jó. Bár azt nem tudom, hogy a BKV ellenőröknek van-e valami egyéb ellátandó feladatuk a jegy/bérlet ellenőrzésen kívül.

2013. máj. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

"Bár azt nem tudom, hogy a BKV ellenőröknek van-e valami egyéb ellátandó feladatuk a jegy/bérlet ellenőrzésen kívül."

Ja, van. Teljesíteniük kell a büntetési kvótát.

Egy barátom még az tavaly hazalátogatott (fél évet itt, felet Kanadában él). Még ősszel megpróbálták megbüntetni a BKV-ellenőrök mert nehezen volt olvasható a bélyegzés a jegyen. Két napot rohangált miatta, de végül kiderült, hogy mégis érvényes volt a jegy a büntetés pillanatában (volt annyi esze, hogy elszedte az ellenőrtől a jegyet).


No, ez a srác januárban utazott vissza, azóta folyamatosan kint is van (munka, igazolt). Érdekes módon _ugyanaz_ az ellenőr valahogy márciusban mégis megbüntette ismét, ezúttal azért, mert "jegy nélkül utazott".

2013. máj. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért a kalauzokat se magasztaljátok... Rengeteget utazom vonattal, és sajnos közül is egy jó nagy hányad gyökér, hatalommániás szemét.
2013. máj. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
már többen leírták, máv-nál valamennyivel több emberség szorul a kalauzokba. mostanában sokat utaztam vonaton is(előtte buszoztam), és például nem voltam tisztába azzal, hogy reggel első vonatra nem minden esetben tudom a vonaton megvenni a jegyet. ez olyan dolog, ami nem rossz indulatból történt, csak figyelmetlenségből, emiatt a kallerrel lehetett beszélni. ezzel szemben bkv-n valószínű megbüntetnek egy vidékit simán, aki felszáll a hévre, és nem tudja, hogy a napijegy nem érvényes pest határán kívül(mert nem olvasta el a jegy hátulját, hogy meddig érvényes). mondjuk ez a sarkított verzió, mind2 helyen vannak jófej és bunkó dolgozók, de inkább az arány a lényeg, mávnál kevesebb a minden áron kötözködő ellenőr.
2013. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!