Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szoktál bliccelni a BKV-n?...

Szoktál bliccelni a BKV-n? Bűntettek már meg? Milyen módszerekkel ráztad le az ellenőröket?

Figyelt kérdés

2012. jan. 28. 16:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Néha bliccelek, általában akkor, ha elfelejtek bérletet venni, mivel nálunk nem lehet, bebliccelek a legelső bérletpénztárig. Úgy gondolom, hogy ha egy szolgáltatást igénybe veszek, akkor kifizetem az árát, ez így tisztességes és én tisztességes embernek tartom magam.

Egyszer büntettek meg, kb. tíz éve. Nem ráztam le az ellenőröket, aláírtam a papírt és kifizettem a büntetést.

2012. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

1x oszt.kir.en...

de akkor o.f. mondta hogy bliccljünk és rázzuk le az ellenőröket :-D

2012. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer (talán 20-25 éve) BKV-n mentem be pestre, jegy nélkül.

Jött az ellenőr és hiába mondtam neki, hogy Budatétényben ahol felszálltam, nem lehet jegyet venni és Érden sem, ahonnan jöttem.

Nem hatotta meg megírta a csekket.


Másik alkalommal, a nejemhez mentem a kórházba mert éppen szült és szintén nem volt jegyem, amikor a busz összes ajtaján felszállt egy-egy ellenőr.

A csuklóban álltunk és én folyamatosan mondtam, hogy nem igaz, éppen akkor jönnek amikor nincs jegyem...

A lényeg, hogy komótosan haladtak felém és amikor odaértek, (én közben folyamatosan hangoztattam, hogy nincs jegyem (nem egyedül voltam :D) mindegyik azt gondol(hat)ta, hogy a másik már kezelte a jegyemet és engem békén hagytak. Meg is lepődtem, amikor a következő megállónál leszálltak.

Tehát ebben az esetben megúsztam.

2012. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer vittem a fűszegély nyírómat szervízbe.Àlltam vele a buszon(elfelejtettem lukasztani)mikor fel szállt 3 ellenőr.Nem sokat voltunk a buszon talán 10en.Mindenkitől elkérték a jegyet,bérletet csak hozzám nem jöttek oda,elmentek mellettem.Talán azt hitték valami csóró munkás ember vagyok,megyek füvet nyírni.Nem tudom,de megúsztam.
2012. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Hát, én szinte mindig bliccelek, néha metrón is. Már régóta ismerek buszokat, villamosokat, ahol nincsenek is ellenőrök. Ha mégis lenne, akkor csak leszállok, mert gyakran nincs is olyan sürgős dolgom. És a legjobb módszer arra, hogy a metrón bliccelj, hogy a tömeggel egyszerre mész, lehetőleg a közepén legyél, így nem tudnak foglalkozni veled. És igen, néha előfordult, hogy megbüntettek, a metrónál, amiért kétszer használtam egy vonaljegyet. De nem kellett fizetnem, mivel elszöktem az ellenőröktől!
2012. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 sandor arnold válasza:
Én 1szer blicceltemm akor azért mert amikoor kolis voltam.. pechemre péntek reggelre a jegyemnek lába kelt..valameik ellophatta..de az mind1..és mivel már pénzem nem maradt a telómon nemvolt pénz és 1 kolis ismerősömnek se volt 740 forintja ..igyhát a vonaton 8.000 forintra büntetek meg :(
2012. jan. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ma 09:26:


Én is hasonlóan vagyok, régen mindig blicceltem a metrónál is, egy jegyet kb 10x használtam fel, és csak 2x kaptak el, de akkor tetettem a hülyét, így soha nem volt gondom.


Villamosnál egyszer kétoldalról közelítettek az alvilág kapuinak őrzői, szinte bekerítettek, és a szájuk sarkán ott virított a kéjes mosoly, hogy most megvagy. Szerencsére pont megállt a villamos, úgyhogy nem kött össze nekik.


Volt amikor elmentem a villamos végébe az ellenőr elől, és amikor jött a kedvenc kéregetős szövegük, én elkezdtem matatni, majd felálltam, és elmentem a másik végébe.


A kedvencem az volt, mikor beszélgettem egy csajjal, és hirtelen előpattant egy kékruhás kisgömböc úgy, mint a mesében. Elkezdtem megint matatni, de nem volt teljesen hülye, látta, hogy csak játszom az eszem, ezért mondta, hogy szépen leszállunk, és helyszíni bírság 5 000!

Túl okos sem volt, mert ő szépen komótosan leszállt a villamosról, és nézett előre, én pedig néztem egy darabig a lamantin hátsóját, de jobb ötletnek találtam, ha elindulok a villamos másik végébe, így megint nem lettem megbírságolva.


Nem mondom, hogy túl nagy találékonyság kell ilyen éles helyzetekben, de még ennyi sem jutott unokatesómnak, aki kb 3 hónapot volt itt Pesten, és 3x büntették meg. :D


Manapság nem bliccelek metrón, mert hetente 2x kell bejárnom a munkahelyemre, és annyit kibírok, kivéve ha éppen nincs ellenőr, mert látszódik, hogy a szerencsétlen BKV nem tudja fizetni az alkalmazottait, ilyenkor hülye leszek jegyet lyukasztani.

2012. jan. 29. 10:46
 8/19 anonim ***** válasza:
Én néha szoktam szolnokon bliccelni úgy hogy meg veszek 1 jegyet!! kezeltetem :) és az mindig nállam van és hogyha jönnek akkor van mit felmutatni :)
2012. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szoktam, rendszerese.

Kérik a jegyet? Kotorászok és mindig a wc papir akad a kezembe.Leszállok, velem az ellenőr is.Ha nem akarja, hogy be*arjak, vagy elkisér, vagy megvár, mondom neki.Na siessen! Válaszolta.És "elsiettem" a következő megállóig.

Egyébb tapasztalat.

A cigány ritkán száll fel egyedül, többször hárman-négyen.Őket nem molesztálják, majd mikor az ellenőr leszáll, egy jó nyagyot rühögnek és cigányul mondják:na ezt is inkább elment.

2012. jan. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
37%

miért kell azzal büszkélkedni, hogy ki mennyire nem becsületes?


na ezért tart itt az ország.

2012. jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!