Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van néhány taurus...

Miért van néhány taurus mozdonynak 3 áramszedője?

Figyelt kérdés

2013. máj. 1. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a több áramneműség miatt. Gondolom az egyenáramú hálózatokról jövő áramot nem kell keresztülvinni a főtranszformátoron és így egyszerűbb megkerülni.
2013. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első válasza félig jó.


Nem egyenáramról van szó, hanem arról, hogy a német/osztrák hálozatokon más a vontatási feszültség (váltóáram van ott is, de lehet, hogy a frekvencia is más), ahhoz kell a harmadik áramszedő.

2013. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Más a frekvencia és a felsővezeték feszültség is

MÁV: 25 kV 50 Hz

ÖBB: 15 kV 16 2/3 Hz

DE: Ezért még nem kell 3 áramszedő szélsőséges esetben egy is elég lenne. Kettő van a legtöbb mozdonyon, mert mindig a menetiránynak megfelelőt azaz a hátsót használják, hogy szedőtörésnél a lehulló darabok ne rongálják meg a tetőberendezést. A 3. áramszedőt Svájcban használják, mert annak rövidebb a csúszófelülete és Svájcban az alagutak miatt ez az elvárás.

Itt pl Zürichben: [link]

2013. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek. megy a zöld kéz
2013. máj. 2. 22:14
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsó: pont arra a vonatra gondoltam :D köszönöm neked :D :D
2013. máj. 2. 22:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt tudom, hogy Ausztriában, Németországban más a feszültség és a frekvencia, de e miatt még nem szokták teleaggatni plusz áramszedőkkel a mozdonyokat /ha csak 15/25kVoltos rendszeren közlekednek/ ezért tippeltem az egyenáramú hálózatokra :)
2013. máj. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak a svájci keskenyebb paletta miatt van harmadik.
2013. máj. 4. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!