Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig mehet el egy ellenőr?...

Dr. Szennyai Mária kérdése:

Meddig mehet el egy ellenőr? Törvényes-e a 2- illetve egy hetes határidő a büntetés befizetésére?

Figyelt kérdés

Nem pecsételtettem le a bérletemet - nem tudtam, hogy évente kell - az ellenőr igazoltatott elvette a kezemből at igazolványt, közölte, nincs érvényes bérletem, mutatta, hogy februári szelvényem van - mondtam: én minden hónapban kérek számlát, amikor veszem a bérletet - és mikor beszálltam is ellenőprizték. Rögtön meg lett a bérletszelvényem.

De a pecsét hiányzott, mondtam: itt a személyim - nem elég, kell a hivatal által kiküldött nyugdíjas utazási engedély - így lepecsételik.

Megtettem - mentemn befizetni 2000 Ft-t, nem hagyták, így feladtam postán.

Nem vagyok feljelentgető típpus - itt szerintem nincs is értelme - mert abban az országban, ahol bárkivel azt a viselkedést megengedik, amit nem részleteztem, ott nincs remény semmire.



#ellenőr #pecsételés #hány nap a törvényes türelmi idő?
2013. máj. 7. 14:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Az eljárás önmagában valóban elég bonyolultnak tűnik. Az ellenőr próbálkozása, hogy elsíbolja a bérletszelvényét valóban felháborító.


A többi részhez viszont csak annyit mondanék: adott szabály/törvény nem ismerete nem mentesít a megszegése miatti következmények alól.

Szóval hiába adja fel a 2000 Ft-ot kedves Mária, ha egyszer a szabályzat azt mondja, hogy pecséthiányért 8000 Ft bírság jár, akkor Önnek kötelessége a 8000-et befizetni. Amit most csinált, azzal csak maga alatt vágja a fát. Rózsaszín szelvényes befizetést különben sem tudnak lekönyvelni, azt sem tudja egy ilyen nagy cég ottani alkalmazottja, hogy mit is kellene vele csinálni.

Ráadásul a büntetés egyre több lesz ,kamatok rakódnak rá, majd behajtócéghez kerül, és akkor már az ő díjukat is meg kell fizetni. Így lesz a 8e-ből hónapokon belül több tízezer forintos tartozás.

Ez most az Ön tanulópénze volt, sajnos meg kell fizetni:(

2013. máj. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!