Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy tudok legegyszerűbben...

Akos.szakacs kérdése:

Hogy tudok legegyszerűbben meg legolcsóbban Szegedről a reptérre jutni?

Figyelt kérdés
Tanács kellene, mert mindig kocsival járok, de most nem birok... Szoval nem értek a tömegközlekedéshez egy hangyányit sem...
2013. máj. 10. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A Ferihegyi repterrol beszelgetunk?
2013. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem hiszem el, hogy nem tudsz magadtól rájönni.

Ha Ferihegyről beszélünk:

Szegeden elmész a vasútállomásra. Bemész a bejáraton, felmész a lépcsőn. Elfordulsz balra, ott lesz egy csomó üvegablak, mögötte nénikkel vagy bácsikkal. Na az egyik ilyenhez odamész. Kinyitod szépen a kicsi szádat és elmondod, hogy szeretnél kérni egy teljes árú jegyet Ferihegyig. Ha van diákod, akkor egy diákjegyet.

Miután ez megvan, dobsz egy hátraarcot, majd elindulsz balra, lesz ott sok ajtó. Az egyiken kimész. Ekkor értél a peronra, ott azok a párhuzamos vasdarabok a sínek, azokon megy majd a sihuhu, ami elvisz a reptérre. Szóval, elindulsz előre, amíg balra-előtted meg nem látsz ilyen kis kijelzőket fenn. Azokra rá van írva, hogy arról a sínről hová megy a vonat. Megkeresed azt, ami reptérre megy (Kiskunfélegyháza-Kecskemét útirányon át fog menni).

Erre a vonatra felszállsz. (lépcsők működését remélem ismered) Leülsz, és vársz amíg odaérsz. Ha odaértél leszállsz, és elbattyogsz egy 200E-s busz megállójába, mert a vonat az egyes terminálon tesz le, neked a kettes kell. Buszon veszel jegyet, kettes terminálnál leszállsz, és kész is.

Csak azt nem értem, hogy ha ezt nem tudod önállóan végiggondolni, akkor a reptéren hogyan fogsz eligazodni? De mindegy, az már legyen a te dolgod.

2013. máj. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves Valamokka!

Először is, szeretném megköszönni a kimerítő válaszod. Másodsorban pedig vajdasási lévén egy picit sem volt kedvem a magyarországi tömegközlekedéssel foglalkozni (főleg úgy, hogy az itteni sem érdekel)

Gondolod, hogy nem találom fel magam?

Dehogynem! :)

Itt is találtam valakit aki válaszolt.

Sokkal gyorsabb volt, mintha a neten keresgéltem volna. Így addig is csinálhattam valami hasznosat. TŐLED pedig kaptam választ a kérdésemre.

Igaz kicsit szarkasztikus volt, de hasznos!

Köszi :)

2013. máj. 11. 09:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előzőt annyiban lehet még kiegészíteni, hogy a 200E buszra már Szegeden a MÁV-nál is meg tudod venni a jegyet, 450 forint helyett 300-ért. Reptéri csatlakozó buszjegyet kell kérni, tudni fogják. Ferihegy vasútállomástól lesz érvényes a 2-es terminálig.

[link]

2014. máj. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!