Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Munkanélküli vagyok éppen....

Munkanélküli vagyok éppen. Vidékről Budapestre utazok holnap állásinterjúra. A munkaügyi központ támogat?

Figyelt kérdés
Pénteken hívtak fel, akkor már nem tudtam bemenni a munkaügyi központba, hétfőn délelőtt megintcsak necces megérdeklődni a részleteket. Arra lennék kiváncsi, hogy teljes áru jegyet kérjek-e, amit a munkaügyi központ a leendő munkáltató igazolására kifizet, vagy mindenképp be kellene délelőtt ugranom a munkaügyi központba, hogy egyeztessek? Lehet, hogy csak úgy tudok kedvezményes jegyet venni, ha már előre egyeztetve van? Tud erről valaki konkrétat, hogy működik? Köszönöm előre is.

2013. máj. 12. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem támogat ilyesmit. Teljes árút kell venned.
2013. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Veszel teljesárút és a munkáltatójelölt igazol. Utána az igazolással leadod a jegyet az MK-ban. És reménykedsz, hogy még ennek a krisztusnak az idejében kifizetik. (De inkább nem...)
2013. máj. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az a "problémám", hogy van ám nekem olyan, hogy HungaryCard, aminek a segítségével évente néhány alkalommal 50%-os kedvezménnyel utazhatok a vonaton többek közt. Namármost, ha az MK térítené, akkor ezt nem használnám fel, mertcsak néhány van belőle. Ha biztosan tudnám, hogy nem téríti, akkor HungaryCarddal oldanám meg. Köszönöm az eddigi válaszokat is.

Aki azt mondta, hogy nem téríti, az személyes tapasztalatból mondja ezt, próbáltad, és elutasítottak, vagy csak gondolod?

2013. máj. 12. 22:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan téríti, de egy fél élet elmegy rá...
2013. máj. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor egészet veszek! Egyébként a munkáltató ajánlotta fel, hogy ad ilyen igazolást, ha kérem. Csak azért tettem fel a kérdést itt, mert nem tudtam, hogy megkockáztathatom e ezt anélkül, hogy előtte beszélnék az MK-val.

Kifizetik, amikor kifizetik, nem gond. :)

Köszönet

2013. máj. 12. 23:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak országok, ahol támogatják. Például Belgiumban igen. Mifelénk nincs ilyen törvény.
2013. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kifizette az árát a munkaügyi központ. 2 állásinterjúét is, méghozzá 3 héten belül mindkét esetben.

Köszönöm a válaszokat.

2013. aug. 13. 21:38
 8/8 A kérdező kommentje:

Annyi volt a feltétel, hogy 2. osztályra szóljon a jegy, és ne tartalmazzon extrát (pl. helyjegy).

A munkaügyi központtól is lehet kérni nyomtatványt, amivel a munkáltatónak csak annyi a dolga, hogy aláír és lepecsétel.

Az első esetben a munkáltató fogalmazta meg, hogy ottjártam állásinterjún, a másodikra már nyomtatvánnyal érkeztem.

2013. aug. 13. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!