Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet biciklihez vasúti...

Lehet biciklihez vasúti közlekedéshez felszerelhető pótkereket venni vhol? (Rail bike) Amit ha felszerelek tudok menni vasúti sínen. Kép linkje alul.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy létezik ilyen, googléba be kell irni hogy "rail bike" és egy csomó ilyen képet kidob: [link]

2013. máj. 18. 16:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és mielőtt vki azzal jönne, hogy ilyet nem lehet használni használatban lévő sineken, én ezzel a győri használaton kívüli iparvágányokat akarom végigjárni. A MÁV-nál és a GYSEV-nél is vannak sínbejáró ellenőrök, ők használnak biciklit? A Hasutasok c. vasutas magyar filmben is van kis többszemélyes vasúti kiskocsi, olyat lehet vhol kapni?
2013. máj. 18. 16:32
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha szerzel egy ilyet, vagy csinálsz, ha ügyi vagy, szerezz egy NKH engedélyt is mellé!
2013. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
NKH = nemzeti közlekedési hatóság? :) Minek?? Van MÁVos egyenruhám, majd felveszem azt oszt azt hiszik hivatalos sínbejáró vagyok :)
2013. máj. 18. 21:27
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezek általában műhelyben vagy házilag gyártott sínbiciklik, kereskedelmi forgalomban nem kaphatók. De magadnak kis ügyességgel fabrikálhatsz egyet. Azonban én is óvaintenélek a vasúti pályák engedély nélküli használatától - nem is annyira a testi épséged miatt aggódok, hanem a jogkövetkezményektől. Pont a közelmúltban hajtányozott pár egyetemista Budapesten éjszaka a villamospályán és bizony igen vaskos bírság lett belőle.
2013. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó de hát a BKK egy kalap sz*r! Én meg amugy is jóba vagyok a győri vasutasokkal, majd megkérdem, ők mit gondolnak erről :) meg majd felveszem a MÁVos galléros pólómat...
2013. máj. 18. 23:07
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem a BKK büntette mag őket, hanem a Magyar Rendőrség.
2013. máj. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, de a villamos a főváros utcaközepén van, egy iparvágány viszont kinb van a senkiföldjén.
2013. máj. 19. 00:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Már abból is nagy balhé volt, amikor villamos sineken mentek, vasúton mégnagyobb botrány lenne belőle, ha jogosulatlanul használnád.


Ha sok pénzed van, akkor az NKH-nál kell negedélyeztetni a járművet, kapsz rá egy 12 jegyű pályaszámot, az összes szabványos jelölést fel kell tüntetned, a bicikli elejére kell három lámpa, a végére zárjelzőtárcsa, és már mehetsz is :D ezután még menetvonalat kell igényelni a VPE-től

2013. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót. Te voltál, utolsó válaszoló, a leginformatívabb, köszönöm a válaszodat. :)
2013. máj. 20. 12:37
 10/12 anonim ***** válasza:
Készülj fel arra, hogy a gatyádat is kifizetheted majd a pályahasználatidíjakra. - De legalább jól szórakozol majd.
2013. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!