Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igazábol nem a közlekedéshez...

Igazábol nem a közlekedéshez c tartozik de lakatos probléma és itt ahogy észre vettem ebbe a rovatba sok szakember jár?

Figyelt kérdés
egy olyan problémám lenne hogy vásároltam egy kondigépet,aminek a talpa megvan repedve,szeretnék egy új talpat sima zártszelvényből 60x40x2 est a helyére potolni mint az eredeti,csak nem tudom hogy a meglévő ívhegesztésnél levágom és felhegesztettem akkor ugyan olyan erős lesz mint volt,vagy mivel már hegesztették egyszer akkor már gyengűlt a hegesztési részeknél?
2013. jan. 10. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Ugyanolyan jó lesz.
2013. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csinálhatod úgy, agogyan leírtad, csak előtte nem árt begyökölni. Ez annyit jelent, hogy a zártszevény hegesztendő éleit először kb 45 fokban lecsiszoljuk, hogy a varrat nagyobb felületen olvadjon bele az anyagba. De ehhez persze kell hogy legyen a zártszelvénynek egy minimális falvastagsága.
2013. jan. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták: szakszerű munka esetén nem gyengül. Be kell gyökölni, azt feltölteni a varrattal és jó lesz. Lehetőleg védőgázassal hegeszd, azzal nem gyengül az anyag.
2013. jan. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De ha a mostani talp elfogadható, akkor azt is visszahegesztheted - meg lehet próbálni úgy is, hogy csak átszaladsz a repedésen, én mondjuk leszedném, kicsit megdolgoznám (festék letakarítás, gondolom a mostaninak is van annyi falvastagsága hogy lehessen kicsit gyökölni) aztán visszahegeszteném.
2013. jan. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kínai biliacélból van akkor tökéletes a régi is, a metódust már leírták.
2013. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hy!

Én hegesztő és lakatos is vagyok.

szerény véleményem az hogy ne gyököld ha mondjuk trafóval állsz neki meghegeszteni,mert az úgyis egész jól átégeti,és amire kell azt megfogja tartani,ha tudsz hegeszteni és nem taknyolni.Annyi hogy pluszba 2 merevítést az oldalára is hegeszthetsz ha nagyon biztosra akarsz menni.Kis segítség:ha van felesleges rézlapkád akkor nyugodtan tedd oda ahol a hegesztés lesz(belülre) és így kevésbé tudod majd átlyukasztani.

Hegesztés felületét fémtisztára csiszold meg mondjuk sarokcsizilóval,ez azért fontos hogy ne legyen zárványos a hegesztés.

A vágásnál törekedj a pontosságra!

Bármi kérdésed van,írj nyugodtan!

Üdv!

2013. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megnyugtató!akkor nem soká el is végzem a javítását/tatását.szemléltetéskép ilyenről lenne szó [link] alul teljes hosszában értettem a talp szót,és az oldalakra gondoltam hogy mivel már voltak hegesztve attol még még1szer meg lehette hegeszteni.igen nem annyira vastag lemezből készűlt,ahogy mértem 2 mm eres szelvény
2013. jan. 10. 21:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Gond nélkül rájavíthatsz ,csak csiszold meg elötte!

üdv!

2013. jan. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!