Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nem magyarországi állampolg...

Ha nem magyarországi állampolgárt megbüntetnek a villamoson és nem fizeti ki a büntetést, mi történik?

Figyelt kérdés
Nem rég meglettem büntetve, de volt jegyem is meg minden csak nem érvényesítettem, éppen hogy felszálltam és leültem, és őszintén azon gondolkoztam hogy nem fogom érvényesiteni, na meg nemigazán vagyok járatos hogy is kell, erre fel pár percre jön az alak James Bondnak hidve magát... Hirtelen összevissza makogtam na meg rám is jött a picsogás, kimagyarázni se tudtam magam... De az biztos hogy nem fogom kifizetni! Azt mondják páran hogy tán semmi sem lesz, de valaki meg azt mondta hogy legközelebb a határon amikor be próbálok lépni az országba, kérni fogják a pénzt vagy nem mehetek be... Szóval?

2013. máj. 21. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha lelépsz is megtalálnak egyszer. BTW ha nem fizetsz, hát halmozódni fog a neveden a tartozás, a levelek ára, amit a címedre (megadtad nem?) küldenek, stb.. Egy idő után a tartozást kigyúrt behajtóknak adják ki, akik elmennek hozzád, rádtépik az ajtót, és viszik a mozdítható cuccaid.


A büntetés Budapest esetén: 2 napig 8000 ez után 2 hétig 16000, ez után pedig 32000. A továbbiakban ez az összeg csak növekedni fog.


BTW2: "felszálltam és leültem, és őszintén azon gondolkoztam hogy nem fogom érvényesiteni, na meg nemigazán vagyok járatos hogy is kell, erre fel pár percre jön az alak James Bondnak hidve magát"


Felszálláskor elfogadod az utazási feltételeket, amiben le van írva, hogy érvényesítsd a jegyed. Érvényesítés után leülhetsz.


És miért is nem akartad kezelni? Elvittek A-ból B-be?


Budapesten fogod a jegyet, a készülék egyetlen (jelzett) nyílásába bedugod a jegyet, és a készülék vagy automatikusan egy csippantás kíséretében harap a jegyedből (és rányomja a dátumot), vagy ha régifajta a kezelő, akkor bedugás után meg kell húznod a fekete fogantyúját, amibe a jeegyet dugtad. Ekkor a jegyedre három lyukat üt.


James Bondnak híve magát. - Így helyes.

2013. máj. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha umiós állampolgár vagy, előbb-utóbb jó eséllyel megteremtik a jogi feltételeit a tagállamok annak, hogy a hasonló követeléseket be tudják hajtani kölcsönösen. Szerintem idővel visszanyalhat még ez a fagyi, inkább fizesd ki azt a párezer forintot.
2013. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Egy idő után a tartozást kigyúrt behajtóknak adják ki, akik elmennek hozzád, rádtépik az ajtót, és viszik a mozdítható cuccaid. "


Igen persze, Ózdon az uzsorás lehet hogy így intézi, de azért a BKV még idáig nem süllyedt.

2013. máj. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!