Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek szabályos volt?

Szerintetek szabályos volt?

Figyelt kérdés
Mentem a külső sávba és egy hölgy egy tőlem jobbra eső kereszteződésből kikanyarodott a belső sávba mivel látta hogy senkisincs ott. Mivel én nemtudtam mit szeretne trükközni a "hölgy" ezért fogtam berántottam a kormányt a belső sávba mert azthittem a külsőbe akar kanyarodni csak nem látott engem. Később észrevettem h a külsőbe ment szépen visszamentem a sávomba jol ledudáltam és elhúztam mellette. Szerintetek szabályosan járt el mert engem ugy felidegesített.

2013. máj. 29. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem volt szabályos. Kanyarodni jobbra kis ívben kell, hogy elkerüljük a balesetveszélyes helyzeteket. Ez pont egy ilyen volt. Meg kellett volna várnia, míg elhaladsz és utána kikanyarodni a te sávodba, vagy ha esetleg te behúzod belülre, hogy segítsd a kanyarodásban, akkor nem kellett volna megvárnia míg elhaladsz mellette, de akkor is a külső sávba kellett volna kanyarodnia!
2013. máj. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Annyiban volt szabálytalan, hogy meg kellett volna várnia, míg elmész. De a belső sávba simán lehet kanyarodni abban az esetben, ha az út, ahonnan kanyarodik, egysávos.
2013. máj. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítéséket akkor jogosan dudáltam le és néztem mint állat mikor elemtem mellette, hátha tanul belőle de hát némelyik nő meg a vezetész.. hagyjuk is inkább.
2013. máj. 29. 22:29
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Zavaros nekem amit írsz, de nagyon.

Nem írtál táblákról. Ha itt nem szabályozta az elsőbbséget tábla, akkor neki volt elsőbbsége, bármerre is megy tovább.

Ha neki stoptáblája vagy elsőbbségadás táblája volt, akkor neked van elsőbbséged. (Ha úgy jött volna ki eléd, hogy nem kell elrántani a kormányt, nem kell belefeküdnöd a fékbe, akkor az elsőbbségadás akkor is teljesült volna, ha esetleg lassítanod kell miatta.)


Egy válasz előttem nem helyes. Mindig csak a közelebbi sávba szabad kanyarodni. Azaz jobbra a külsőbe, balra pedig a legbelsőbe.


Viszont a dudálás nem volt jogos, legalábbis a kresz szerint. Azt csak akkor használhatod, ha a veszély elhárításához, egyéb manővereken túlmenően is szükséges. Ha a kormány elrántása közben teszed, az más, de az utólag ledudálás már nem ez a kategória.

Tükörbe néztél egyébként? Előfordul, hogy nagyobb bajt csinál a vezető hárítás közben, mint ami eredetileg volt.

2013. máj. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Ja, elfeledtem, mit nem értek:

Ha belsőbe megy, ha külsőbe, mindenféleképpen keresztezi az utadat. Így ez a rész zavaros: „l kikanyarodott a belső sávba mivel látta hogy senki sincs ott”


A vége pedig agresszív alkatra utal. Belsőből vissza kimégy mögé, kigyorsítasz, előzöd, közben dudálsz.

Hát, ő lehet, elnézte, de ha így értendő az írásod, akkor talán nem kellene vezetned.

Ha csak nem jól írtad le, akkor bocs!

2013. máj. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kovpet ***** válasza:

"Mentem a külső sávba"


Honnan?

2013. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt egy n-betű a kérdésből. A külső sávban ment. Én is behúztam volna középső sávba, (persze tükör meg egyebek) mert így volt biztonságos. A KRESZ szerint dudálni csak veszélyhelyzetben lehet, de az tuti, hogy én is rádudáltam volna, hogy figyeljen már egy kicsit oda! Múltkor kerékpárral voltam és hasonló módon hajtott elém egy autós, dudám nem volt de azért elkiabáltam, meg mutogattam neki, hogy azért ezt átgondolhatta volna.
2013. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad van lehet kicsit zavarosan írtam le, de a lényeg, hogy neki elsőbbséget adó táblája volt mert én főútvonalon haladtam. Másrészt a kormány elrántást nem olyan agresszívan tettem ahogy leírtam és természetesen csekkoltam a tükröket és amint leírtam nemvolt senki abban a sávban. És ha előtted így trükköztek volna lehet ledudáltad volna legalább tanul az esetből. A mellette való elhúzásom meg azt jelenti, hogy valszeg nem akartam egy ilyen csökkent képességű mögött haladni.
2013. máj. 30. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!