Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Barátnőm iskolájába a bkv...

Barátnőm iskolájába a bkv sztrájk ideje alatt csak orvosi igazolást fogadnak el. Ez szabályos?

Figyelt kérdés
Hogy képzelik ezt?
2010. jan. 15. 10:32
1 2
 1/19 anonim válasza:
64%

szerintem nem!!

nálunk úgy van, ha vki nem tud bemenni a sztájk miatt, akkor annak valamelyik szüleje ír egy lapot, h ezért nem tud suliba menni, és kész

a tanárok elfogadják, és a szülői igazolható 3 napból em vész ely 1 se

de nem is értem, hogy miért orvosi igazolás kell nekik. elvégre az adott alany nem beteg, csak a bkv miatt nem tud iskolába menni

itt valami nagyon nincs rendben szerintem

2010. jan. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
70%
Ez nem szabályos..
2010. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%
Bazze! Én dolgozok itt nem kifogás bármilyen sztrájk. Előre be van jelentve, old meg a bejutást! Én az iskolásoknak igazolatlant adnék, ha nem megy be.
2010. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

utolsóval egyet értek.

indulj el hamarabb/menj be kocsival vagy bicajjal...

tökmindegy hogy, de old meg. tudsz róla hogy sztrájk van, leleményes a magyar ember old meg valahogy.

vagy sunyi megoldás, de menj el betegre azt kész.

2010. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen szabályos.

A suli szabályzatában le van írva, hogy BKV-val kell menni?

2010. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
17%

Teljesen szabályos. Pláne, hogy járnak a buszok villamosok, max ritkábban, tehát nem lehetetlen beérni. Előbb kell elindulni és kész.

Egyébként meg központilag lett meghatározva, hogy az iskolák nem fogadhatják el ha valaki emiatt nem megy be.

2010. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Aki lehurrogja az iskolásokat: én pl a 23. kerületből járok az 5-be, és rohadtul nem fogok mínuszokban biciklivel menni a belvárosban, és ha valakinek nincs kocsija, akkor hogy a francba menjen azzal? Ja, hogy nektek van, akkor másnak is? VANNAK olyan helyek Budapesten, ahonnan lehetetlen ilyenkor bejutni a városba, esetleg át a város másik felébe. (kötözködés elkerülése végett, a 23. kerület nem ilyen, csak a távolság miatt mondtam). Egyébként pedig nem szabályos, az OM honlapján fent van, hogy igazolt hiányzásnak KELL tekinteni. (jó, hogy nincs benne a házirendben...pfff)
2010. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Harmoka ***** válasza:
73%

Nem szabályos! Az Oktatási Minisztérium honlapján van egy tájékoztató, és abban szerepel hogy ha valaki a sztrájk miatt nem tud megjelenni, igazoltnak kell tekinteni a hiányzást! (de csak ha tényleg nincs módja bejutni a suliba)

nyomtassátok ki és mutassa be a suliban, ha nem akarják igazolni a hiányzást.

2010. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A közoktatásról szóló törvény rendelkezései alapján minden iskolaigazgató mérlegelheti, hogy az irányítása alatt lévő iskolában az érintett napon megtarthatók-e a tanítási órák. Abban az esetben, ha a hiányzók és bejárók magas száma miatt az igazgató arra a következtetésre jut, hogy nem, a közoktatásról szóló törvény 54. §-ának (1) bekezdése alapján rendkívüli tanítási szünetet rendelhet el. A rendkívüli tanítási szünet elrendelése nem mentesíti az iskolákat a közoktatásról szóló törvény 41. §-ának (5) bekezdésében meghatározott kötelezettség alól: gondoskodniuk kell a tanulók felügyeletéről. Amennyiben nincs szükség tanítási szünet elrendelésére, a sztrájk miatt az iskolából távol maradó tanulók hiányzását igazolt hiányzásként kell elfogadni.


[link]

2010. jan. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
100%

ezt nem egészen értem, hogy méirt csak orvosit fogadnak el

és am tényleg nem lehet minden esetben bemenni a suliba, szóval nem kell leszólni azokat akik otthon maradnak

vagy aki esetleg Solymáron lakik az 14évesen bringázzon be pestre át az egész városon? pffff

2010. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!