Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan tudom hanyas villamos,...

Honnan tudom hanyas villamos, metró vagy busz?

Figyelt kérdés
Sokszor jártam már nagy városban,köztük Budapesten is.Budapestre mennék most egyedül,mert költözöm,jó még most jönnek a szüleim két hétre mert segitenek berendezkedni.Gyalog vagy biciklivel akárhová eltudok menni,de az a baj hogy tömegközlekedési eszközökkel nem nagyon megy a közlekedés.Amikor a családdal voltam Budapesten,apukámék vezettek hogy ehhez a metróhoz,villamoshoz vagy buszhoz kell kimenni,mert ott nőtt fel.Szóval honnan lehet tudni hogy ha egy villamoshoz,metróhoz,buszhoz vagy akármelyik közlekedési eszközhöz kimegyek hogy merre magy,hová visz.Azt tudom hogy számmokkal van jelölve de a megállólnál van tábla ami mutatja hogy merre visz,kiirják?Azt szeretném ha valaki aki járatos ebben elmondaná.Minden eszköznél ha lehet.Előre is köszönöm a válaszokat,tudom hosszúra sikeredett.Ne mondja senkise hogy ha nem vagy járatos miért mész,mert ott van állás és ott laktam a barátomnál 3 hónapig és ha tömegközlekedéssek mendtünk ő vezetett,amugy ma magamba mendtem midenhova biciklivel mendtem emiatt,Szóval köszönöm aválaszolóknak.

2013. jún. 1. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pesten is lehet ám bringával járni. Elsőre ijesztőnek tűnhet a forgalom, de megszokható.


Egyébként a tömegközlekedés kb. magától értetődő, minden megállóban van menetrend és a járműveken is ki van írva legalább a járatszám, de általában a célállomás is. A járműveken általában van utastájékoztató kijelző és be is mondják a következő állomást. A Google Maps tud tömegközlekedéssel is útvonalt tervezni, és a BKV honlapján is van ilyen opció, plusz megtekinthető az összes járat útvonala és menetrendje.

2013. jún. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden megállóban megtalálod a következő infornációkat:

1. Megálló neve

2. Az onnan induló járatok jelzése, útiránya, útvonala (mely utcákon halad) és megállói (hol áll meg az útvonalon).


Minden metróállomáson és nagyobb csomópontban találsz információs térképet, de egyes kiemelt pénztárakban magadnak is vehetsz térképet.


Ezen kívül ha van okostelefonod, minden rendszerre létezik (nem hivatalos) menetrendi vagy útvonaltervező alkalmazás.


Ami a járműveket illeti: egyelőre a célállomások kijelzése még nem túl megbízható, sajnos még gyakori a téves kiírás, de ezt egy új utastájékoztató rendszerrel a közeljövőben javítani fogják.


Végül pedig van ugyebár a szád, amit többek között arra is tudsz használni, hogy megkérdezed a helyi erőktől, "melyik út megyen Budára?" :)

2013. jún. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

:) Utolsó jól összefoglalta.

Na meg a BKV utazástervezője.

Nyugi, 1 hónap se kell és belejössz

2013. jún. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,jelenleg Budapesten vagyok,tegnap jöttem,és kimendtem a legközelebbi villamos és busz megállóhoz,és megnéztem mi van rajta a táblán.Metró nincs a közelben de majd abba is belejövök remélem.
2013. jún. 3. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A metró annyiban tér el, hogy ott egy logó van a felszínen, és lejáró, és ott több útvonal, és köztük a még lejjebb vezető út, ahol van mozgólépcső.

És ott van egy kis tábla a plafonon, h a metró x:xx perc múlva érkezik.

2013. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom ezt már tudja:) Biztos utazott vele, na meg eddig se volt hülye:)
2013. jún. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én ezt nem is mondtam:)
2013. jún. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,már viszonylag jó belejöttem,a metró sincs olyan messze,300m-re a legközelebbi.
2013. jún. 9. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!