Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért kell kifizetni a BKV...

Miért kell kifizetni a BKV jegyet/bérletet, ha nem szabad leülni?

Figyelt kérdés

Ha beteg,mozgássérült emberek szállnak fel a buszra,szerintem alap dolog,hogy átadjuk a helyet,vagy félreállunk,helyet csinálunk.De ők amúgy is kevesen vannak.

Viszont a nyugdíjasoktól nem lehet elférni,és át kell adni nekik a helyet,meg mostanában gyerekeknek is átadják.Az embernek bűntudata van,ha lemer ülni a BKV buszon,amikor még a diákbérlet is egy rakás pénzbe kerül.

Miért ?



2013. máj. 29. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Mert elviszi a pici feneked A-ból B-be esőben-hóban-kánikulában, és nem kell sétálnod.


Ha nem tetszik a rendszer, akkor pl. biciklizz


(én is biciklizem, mert nem szeretem a BKV-t, bár nekem kicsit más indíttatásom volt, nekem a bunkók, büdös alakokkal volt tele a cipőm - azóta nem idegesítenek az utasok, gyorsabban odaérek, ahova akarok és mozgok. ja nem -4000 huf/hó)

2013. máj. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
68%
És kedves első, reggelente egy cirka 50-100km-es távot letekernél oda, majd ugyanennyit hullafáradtan vissza? Ne add be nekem, hogy igen.
2013. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Helyfoglalás érkezési sorrendben.

Inkább úgy nézd hogy a jegy áráért elvisz A-ból B-be, és ha szerencséd van még le is ülhetsz!

2013. máj. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

A bérletedet jól vizsgáld meg!

Akkor reklamáljon a szád, ha látsz rajta ülőhelyre jogosító feliratot!!

2013. máj. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Ha van ülőhely ki tart vissza hogy leülj?
2013. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

A kérdező szerintem nem ilyen kedves jó tanácsokra volt kíváncsi...


Azt írtad, hogy ha nyugdíjas száll fel, akkor át kell adni a helyet. Nem kell, csak illik. Ugyanez igaz a kis gyerekekre is. Viszont a mai világban, többek közt én is, ha felszáll mondjuk egy gyerek és egy mami, akkor a gyereknek adom át. Hiába utazik mindkettő ingyen, nálam a gyerkőcök a favoritok. De az olyan öreganyóknak eszembe sincs átadni, akin látom, hogy 50 km/h-val képes rohanni a buszhoz és a bevásárlóközpontokban 2-3 órát lődörög. Az olyan álljon, ha már nem fizet. Nyilván elvisz A-ból B-be, de jó magyar mentalitáshoz híven ne is törekedjünk maximalistának lenni, hogy még ülő helyünk is legyen, örüljünk hogy elvisz havi 10.000-ért. Na ja. Örülünk.

2013. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mylon! :D Hát igen mindketten ingyen utaznak,és azok az öregasszonyok a legrosszabbak akiket írtál,és általában mindig ők hisztiznek az ülőhelyért.
2013. máj. 30. 16:35
 8/12 anonim válasza:
34%
Miért kell kifizetni a karszalagot, ha szar a buli/razzia van kb. ilyen szintű amit kérdeztél. Nem akkor kell utazni, mikor a sok öreg vonul a Lehel csarnokba meg a nagybani piacra és meg van oldva.
2013. máj. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Karszalag az érthető.Nyugdíjasokkal van tele a BKV egész nap.Egyesek iskolába meg dolgozni is járnak,látom erről eddig nem is hallottál.Szerinted poénból utazgatunk ?
2013. máj. 30. 19:17
 10/12 anonim válasza:
38%
Képzeld én is szoktam járni, és nem látok egész nap mindenhol nyugdíjasokat, meg amúgy sem kötelező átadni a helyed, én sem mindig szoktam.
2013. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!