Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jöhetnek majd ICE vonatok...

Jöhetnek majd ICE vonatok Magyarországra? Lesz majd 200 km/h pálya Bécs-Budapest között?

Figyelt kérdés

A német vasút küldene ICE vonatokat Budapestre is mivel a Railjet is nagyon népszerű lett és imádják a magyar utasok , valószínű az ICE is hasonló népszerűségre tenne szert.


A feltétel az , hogy Budapestig tudjon minimum 200 km/h sebességgel menni.

Ausztriában is max 200-al mehetnek a vonatok és oda már jár ICE vonat.


A MÁV csoport megfogja csinálni a pályát , hogy 200km/h sebességgel is tudjanak közlekedni a vonatok?

Akkor a Railjet is mehetne 200-al.



2013. jún. 7. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha már át kell építeni 200km/h-ra, akkor már mehetne 250-re is. A kettő között csak a minimális ívekben van különbség.


Szerintem egy darabig nem várható, hogy átépítsék 200+ km/h sebességűre az 1-es vonalat. Egyelőre még a 160-as szinten tartás is gondot okoz nekünk.


Másfelől ez egy igen költséges és -magyar viszonyok mellett- elhúzódó meló lenne. Át kellene építeni az összes állomást, megszüntetni minden szintbeli keresztezést ~150km-en úgy, hogy az ország talán legforgalmasabb vasútvonaláról beszélünk.

2013. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon a büdös életben nem lesz 200 km/h sebességre alkalmas sín. Ahogy már előttem mondták, az is nagy szám, ha valahol szinten tartani tudják a pálya állapotát, de legtöbbször inkább még romlik is.
2013. jún. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"a Railjet is nagyon népszerű lett és imádják a magyar utasok"


Szoktál vele rendszeresen utazni? Mert én heti 4 alkalommal utazom Railjettel Győr és Budapest között, és azért annyira nem jó ez a vonat, egy "Tesco gazdaságos" EuroCity, semmi több. Ennél még a MÁV-Start EC kocsijai is jobban voltak... a Railjet kényelmetlen, kicsik az ülések, nincs fülkés kocsi, kicsi az étkező, és drága a kaja.


ICE-vel eddig egyszer volt szerencsém utazni, az alázza a Railjetet (kis TV az ülésben, beépített rádió, elegáns utastér, kényelmes ülések, nagy étkezőkocsi, ...) Örülnék, ha egyszer bejárna ide is ICE :)

2013. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig képek alapján a Railjet Busines Class-a elég jól néz ki, bár még nem volt alkalmam kipróbálni.
2013. jún. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Railjeten a "Business Class" (aminek van magyar neve is: komfortkocsi) még elfogadható, de azért azok az ülések sem annyira kényelmesek, amennyi pénzt elkérnek érte. Persze azért jók, de például a MÁV-Start WSPz kocsijaiban (ami szintén 1+ osztály) szerintem kényelmesebb ülések vannak. Meg abban van TV és rádió is, a Railjeten meg nincs. Szóval szerintem nem egy nagy durranás a vonat, kívülről modernnek néz ki, belülről éppen hogy eléri az EC szintet
2013. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na hát azóta sem lett ebből semmi :DD Köszönjük MÁV.
2021. febr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!