Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi határozza azt meg, hogy a...

Mi határozza azt meg, hogy a vonat mely állomásokon áll meg és melyeken nem?

Figyelt kérdés

Most nem a gyorsvonatról, meg az IC-ről beszélek, hanem a sima rendes személyvonatról.


Mindig szoktam vonatozni, és érdekelne, hogy mi dönti el, vagy hogyan döntik azt el, hogy mely faluba áll meg a vonat, és melyekbe nem?

Ahova szoktam menni, ott is először minden faluban megáll, majd 1 vagy 2 falut kihagy, aztán a következőben is megáll.

Tehát 2 falu kivételével megáll mindenhol.


Hogyan döntik ezt el? Vagy hogyan mondják meg, hogy pont X és Y faluban nem fog megállni?

Ez mindig is érdekelt.



2013. jún. 9. 10:54
 1/7 anonim válasza:

logikus országokban

-vizsgálják az utasforgalmat (le- és felszállók száma)

-megállók közti távolságot

-az adott megálló más közlekedési eszközzel való megközelíthetőségét

-----

költséghatékonysági elemzést végeznek


és ha nem éri meg megállni, akkor ezek után nem áll meg a vonat


Hogy Mo.-n hogy működik a rendszer...

az más kérdés.

2013. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mo.-n máshogy működik? hogy hogy?
2013. jún. 9. 11:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert nálunk állami vállalatnál a költségracionalizálás nem igazán ismert fogalom. Bár biztos alá van támasztva minden kihagyott megálló megfelelő utasstatisztikával, de itt kemény lobbi és politika is lehet az, hogy épp ott megáll vagy nem áll meg.
2013. jún. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És miért lenne jó a politikusoknak, hogy X faluban megáll a vonat, de Y-ban már nem?
2013. jún. 9. 11:11
 5/7 anonim válasza:
mert szavazatot jelent
2013. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt...


Másrészt a Volánokat is valamennyire központosítva irányítják, így meg lehet osztani a közlekedést busz és vonat közt is.


(Lásd a tavalyi nagy menetrendváltást.)

2013. jún. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Helyi politikusok lobbija (szavazatszerzés -> "én elintéztem, hogy megálljon a vonat"), Volán lobbi (ha nem áll meg a vonat, többen mennek busszal), ritkább esetben kormányzati utasítás ("jobb, mint 4 éve")
2013. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!