Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az igaz, hogy ha a buszsofőr...

Az igaz, hogy ha a buszsofőr egy adott járaton végez este és másnap ő kezd vele, akkor nem kötelező beállnia a telephelyre, hanem akár haza is mehet a busszal?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

persze. nálunk pl. mindig ott parkol le a szomszéd villamosvezető, és az előttünk lévő oszlopról szed áramot az induláshoz.

a szomszéd utcában pedig sorban állnak a buszok, alig tudjuk kikerülni őket

2013. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, beáll vele a hátsó kertbe, az esti karbantartást elvégzi rajta, majd megtankolja, és reggel indul vele munkába.
2013. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előttem szólók, az lehet, hogy Pesten ez így elképzelhetetlen, de egyes Volánoknál ez megtörténhet.
2013. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem telephelyezhet közterületen
2013. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

valamelyik nap láttam éppen, hogy egy busz egy kisebb utcába állt bent, egy ház előtt, a sofőrt ismertem, és azt mondta, hogy úgyis ő kezd a buszon, tehát hazament vele


ezt amúgy jeleznie kell a főnökének?

2013. jún. 12. 14:50
 6/9 anonim ***** válasza:

sok busz nem alszik telephelyen.

falun, ahonnan reggel indul a busz, és ahova este az utolsó útja megy, ott lakik a sofőr, ott parkol a sofőr háza előtt, vagy a másik sofőrnél ő csak simán a buszmegállóban hagyja, de neki kb. 50 méter a buszmegálló.

szóval igen, otthonvannak a buszok.

persze ez nem pest meg bkv hogy be van épülve minden, bőven elfér a busz, senkit sem zavar.

2013. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mondom én is láttam már olyat, hogy a városban a sofőr háza előtt parkolt le, csak furcsának találtam
2013. jún. 12. 15:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne. A munkáltató sem akarja fizetni a + költségeket, hogy a busz X km-t megtegyen a sofőr meg hazamenjen, mert fizetnie kell mind a kettőt. Másnap reggel meg 1-1 plusz út lenne. Elég költséges több 100 járatot tekintve.
2013. jún. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Helyközi járatoknál előfordul, mert nagyon nem érné meg senkinek a hosszú garázsmeneti útvonal, de helyi járatoknál ritka (bár nem elképzelhetetlen, pl. kis, de hosszú települések helyi járatai esetén, ha a járatokat alapvetően helyközi kocsik beforgatásával szolgálják ki).
2013. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!