Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyen szállíthatom a biciklim...

Hogyen szállíthatom a biciklimet vonaton?

Figyelt kérdés
Budapestről Ráckevére kell mennem, ahol hosszabb úton kellene gyalogolni, ezért a biciklimet is vinném. Beírtam az Elvirába a Budapest Ráckeve utat, de semmi találat nincs erre az útra, pedig úgy tudom, hogy megy oda vonat. Mennyibe kerül erre egy biciklijegy?

2013. jún. 14. 09:50
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szerintem csak átszállással juthatsz oda. Ki van írva hogy melyiken szállíthatsz biciklit és melyiken nem. Nem olcsó egy bicikli jegy, egy ember jegye körül van az ára.
2013. jún. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Menj HÉV-vel, azon viheted a biciklidet is az erre való biciklibérlettel. De akár le is tekerhetsz Ráckevéig, nincs az olyan messze.
2013. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

XDD Nem csoda, hogy egy találat se volt rá, mert Ráckevére nem megy vonat, helyette ott van a HÉV.

Ezen a térképen ez nagyon jól látszik: [link]

2013. jún. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

na de a HÉV vonalon is vonat jár nem? (ezek a zöld vonatok?) És akkor miért nincs benne a menetrendjük az Elvirában?


Közben a Google térképen megtaláltam, ott ha rákattintok Ráckevén a vasútállomás ikonjára, akkor kiírja, hogy "Vonatok erről az állomásról", és kiírja, hogy H6 Közvágóhíd, meg a menetrend is ott van. Tehát akkor az időpontokat már megtaláltam :)


Árakat hol tudnék nézni hozzá? Van a vonaton bicikliszállító, vagy itt is az utolsó kocsi végébe kell feltenni, mint a MÁV-nál?

2013. jún. 15. 10:09
 5/11 anonim ***** válasza:
A HÉV nem a MÁV-hoz tartozik, hanem a BKV-hoz, ott nézz körül.
2013. jún. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogyan az előttem hozzászóló is írja, a HÉV a BKV-hoz tartozik, ezért nincs benne az Elvirában.


Itt van a díjszabása:

[link]


Itt meg a menetrendje:

[link]


Amúgy a MÁV vonatai nem is tudnának rajta közlekedni, mert a HÉV szerelvények 1 kV-os egyenárammal mennek, míg a MÁV-os vonatok 25 kV-os 50 Hz-es váltakozóárammal.

2013. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, akkor ez a magyarázat arra, hogy nem találtam a menetrendben :) (utoljára akkor utaztam ilyen HÉV vonalon, amikor az esztergomi vonatok a Margit hídig jártak. Azt viszont nem tudtam, hogy BKV vonal, és nem MÁV.


Köszönöm a díjszabást is!


Akkor már csak egy kérdés marad: minden ráckevei vonaton van bicikliszállító kocsi? (a belinkelt menetrendben et nem írják). Köszönöm!

2013. jún. 15. 17:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs külön vagon rá, egyszerűen csak felviszed. Mint már előttem is írták a HÉV-et a BKV üzemelteti, nem a MÁV, ezért nem található elivrán. Mindent megtalálsz bkv.hu-n
2013. jún. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2013. jún. 16. 13:20
 10/11 anonim ***** válasza:

A 2. vagonba lehet felrakni bicajt, ha 6 vagonos, akkor az 5.-be is. Egy vonaljegy a bicajszállítás ára. Ha esetleg bérletet lenne, akkor 500 huf a bicajbérlet (sajnos az csak bérlettel együtt érvényes).

És a zöld vonatok a HÉVek ;)

2013. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!