Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV START-Klub kártya tulajdon...

MÁV START-Klub kártya tulajdonosok! Jártatok már úgy az elmúlt egy hónapban, hogy a kalauz a kártya felmutatása ellenére is számonkérte rajtatok a gyorsvonati pótjegyet?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt mikor felszálltam Nagykanizsán a Bp. Délibe menő gyorsvonatra, jegyvizsgálatkor a kalauz kb. fél percet nézegette a kártyával együtt átadott jegyemet, mire rákérdezett, hogy hol van a gyorsvonati pótjegy.Eléggé meglepődtem, mert tudnia kellene, hogy a Start-Klub kártya MENTESÍT a pótjegykötelezettség alól! Egy kerek hónap eltelt azóta, hogy bevezették ezt a förmedvényt, és nincsenek tisztában, hogy kinek kell megfizetnie és kinek nem.

Már meg sem mertem mondani neki, hogy nem csak Kelenföldig megyek (addig szólt a jegyem), hanem a Déliig, mert azt a szabályt csak pár napja vezették be, hogy az ilyen kártya tulajdonosai ingyen utazhatnak Budapest közigazgatási területén belül a vonatokon (az IC-ket kivéve).


2013. jún. 14. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:
előfordul, hogy 1-2 kalauz nem tudja, ők is csak emberek :) az NFM meg állandóan variálja a szabályokat...
2013. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!