Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV 24 órás jegyen az időponto...

BKV 24 órás jegyen az időpontot nekem kell kitölteni rajta?

Figyelt kérdés

2013. jún. 16. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem töltötte ki a pénztáros?
2013. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még nem vettem, ezért kérdezem, hogy a pénztáros tölti ki, vagy nekem kell?
2013. jún. 16. 12:07
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
(Szerintem érdemes lenne ezt a jegyformát bianco kiadni, de) a pénztáros tölti ki, egy általad meghatározott időpontra. Most június 16. 13.21 van. Ha most veszem, ráírathatom ezt is. Vagy azt, hogy 22-én 21.45-től. Talán azt is, hogy október 4-én 9.30-as kezdettel, de ebben nem vagyok biztos.
2013. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Tőlem mindig megkérdezik, hogy mikortól kérem és azt írják rá.
2013. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Csak mert eddig mindig vonaljegyet vettem, de most rohangálnom kell össze vissza, és így olcsóbb, és nem akarok bénázni:)
2013. jún. 16. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

"(Szerintem érdemes lenne ezt a jegyformát bianco kiadni, de) "


Igen, és az utas egészen addig nem töltené ki, amíg fel nem száll egy ellenőr a járatra... Nem buli senkinek.

Aki megveszi a jegyet tudja mikor akar utazni. Vagy azonnal a vásárlás után vagy már tudja, hogy x óra x perctől lesz rá szüksége.

2013. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Nem feltétlenül. Miskolci vagyok (a példa kedvéért). most Pesten tartózkodom. Vennék jegyet előre, mert most van rá módom. Legközelebb nem kellene vele foglalkoznom, úgyis kevés az időm, stb.

Az a baj, hogy a BKK és a különféle tótumfaktumok szemlélete is olyan mint a tied. Nem a bliccelőket kellene levadászni, hanem színvonalas, megfizethető szolgáltatást biztosítani.

2013. jún. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

Ebben pedig neked nincs igazad.

Színvonalas megfizethető szolgáltatás? Egyáltalán nem drága a BKV. Én 5 évig laktam Győrben, ott a diákbérlet 2000 forint volt. És volt 40 buszjárat, aminek a fele időszakosan közlekedett, meg pl. 1 óránként. Budapesten ennek ugyan duplája, de a puszta közepe után 2-vel is pár száz méteren belül lesz BKV megálló, érkező járattal. A villamosok, trolik, és a metrók még pluszban jönnek rá erre.


A kenyér tej ára is drasztikusan emelkedett, mégis a kevésbé tehetősek is megveszik. Nem sűrűn láttam azt, hogy valaki bepakolt a szatyrába, majd a pénztárnál fizetés nélkül távozott hangoztatva, hogy most lopok, majd akkor kifizetem, ha színvonalas lesz a bolt, és feleannyiba kerül minden.


Sajnos kialakult egy szemlélet, hogy a BKV ingyen van. Részben ez a szocializmus "minden mindenkié" "vidd haza a gyárat" szemléletének maradéka, részben pedig a nagy liberalizmus eredménye. Lopj, mert megteheted. Lopj, mert az ellenőr úgysem tehet veled semmit. Lopj, csinálj rá ideológiát: majd ha olcsóbb lesz.

A nyakam ráteszem, hogy feleennyiért sem vennének lényegesen többen jegyet. A bliccelők igen nagy százaléka nem azért bliccel, mert nem tehetné meg a jegyvásárlást. Szimplán brahi, vagy azért mert 'csak'. Mert megtehetem. Majd beleszarok az ellenőr pofájába kategóriás emberek jórésze...

Valamiért él ez a kép, hogy a bliccelés nem bűn. Nemrég láttam egy statisztikát, és számomra megdöbbentő volt, hogy a fizető utasok magas százaléka is azt nyilatkozta, hogy a bliccelés nem bűn nem lopás. Sőt, magam is voltam már szemtanuja annak, hogy éves bérletes utas osztotta ki az ellenőrt, hogy mit vegzálja már "szegény integrálódni vágyó bliccelő barátunkat".


Alapvetően kellene a társadalom szemléletét megváltoztatni, mert amíg így állunk, helyben topogunk...


És milliószor elmondtam már: akinek nem tetszik a viteldíj, nem tetszik a minőség (hiánya?), az menjen gyalog. Vagy görkorival. Vagy rollerral. Vagy bicajjal. Vagy lóháton. Vagy akárhogy.

Jah persze ezek nem olyan kényelmesek, mint a büdös busz ingyen...

És nem kell jönni azzal a szöveggel, hogy "há butapestiában nagy távok vannak és bla-bla-bla". Én 135 kilósan napi 15 km-t kerekeztem le egy irányba munkába menet. Ez egy nap 30 km volt, 12 óra fizikai munka után. Mégis túléltem...

2013. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem a kérdéshez tartozik, de mivel itt csúfoskodik ez a terjedelmes maszlag: Bécsben 45 euró a havibérlet. Ha csak 1000 eurós nettó havi jövedelmet számolok, abból 22 db bérlet jön ki. 10 500 Ftx22=231 000 Ft. A hazai nettó átlag valamivel több, mint a fele. Súlyozottan pedig jóval kevesebb.
2013. jún. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%

Tehát megállapíthatjuk, hogy a fizetések alacsonyak, nem a bérlet ára magas. Ugyanis a gázolaj a BKV-nak is ugyanannyi mint az osztrák vállalatoknak, az üzemeltetési költségek pedig még magasabbak a BKV-nál, mint odaát. (Az elavult járművek, infrastruktúra miatt.


És ez akkor is így lesz, ha a sok életképtelen, gondolkodni képtelen abortuszmaradék 0%-ra pontoz le.

2013. jún. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!