Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha leveszem az első kereket a...

Ha leveszem az első kereket a bicikliről, kell-e vonaton jegyet fizetnem érte?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
A bicikli az bicikli marad. Fizetned is kell érte.
2013. jún. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen kerékpárok szállíthatók díjfizetés nélkül, milyen kerékpárok után kell fizetni?


Kerékpárviteldíj megfizetése nélkül szállítható:


minden 20' vagy annál kisebb méretű kerékpár, ha a méretszám a keréken fel van tüntetve,

illetve az eredetileg egykerekűnek gyártott kerékpár (monocikli)


Minden más kerékpárhoz kerékpárjegyet kell vásárolni, ha pedig a vonat a menetrendben kerékpárhely foglalása kötelezőjellel van megjelölve, a kerékpár-helyet is biztosítani kell. Egy utas egy kerékpárt vihet magával, a 12 évesnél fiatalabb gyermek a kerékpárját csak felnőtt kíséretében viheti magával. A kerékpárjegyet akkor is meg kell vásárolni, ha az utas szétszereli a kerékpárját (például az egyik kerekét leszereli), de a részeket egyazon utazás során szállítja. A szétszerelt kerékpár egyebekben a kézipoggyásszal megegyező módon helyezhető el a vonaton.


Tandem-kerékpár csak kerékpárszállító kocsiban szállítható, a vasúti kocsi egyéb tereiben (pl. első-utolsó kocsi előtere) nem. A tandem-kerékpárhoz is egy kerékpárjegyet kell vásárolni.


Motorral felszerelt kerékpár a vonaton nem szállítható.


[link]

2013. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És hogy ha kiveszem az ülést és elrejtem a poggyászomban, akkor nem számít teljes értékű biciklinek és a kalauz sem tudhatja, hogy egy időben szállítom a biciklit?

Napi szinten kéne használnom kettő vasútvonalat + még 5-10 km-t tekerni, mivel leendő munkahelyem elég messze van tőlem.

2013. jún. 21. 12:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Amit az előző írt, abban világosan benne van, hogy a szétszerelt bicaj is ugyanúgy kerékpárnjak számít,és pótjegyköteles. Miért ne lenne amiatt bicikli a bicikli, hogy a nyerget leszereled?
2013. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A kerékpárjegyet akkor is meg kell vásárolni, ha az utas szétszereli a kerékpárját (például az egyik kerekét leszereli), >de a részeket egyazon utazás során szállítja.<

> < jelekkel jelöltem az erre utaló szövegrészt. Tehát elvileg ha egy nem teljes kerékpárt szállítok és ugyanakkor nem szállítom a hiányzó alkatrészt, nem pótdíjköteles. Legalábbis én erre következtetek ebből.

2013. jún. 21. 13:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Rosszul következtetsz. Akkor poggyásznak minősül és a maximálisan megengedett legnagyobb poggyász méretbe nem fér bele így egyáltalán nem viheted...

Vedd meg a bringajegyet.

2013. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem sokan csinálták azt, hogy kivették az első kereket, plusz akár a kormányt és a nyerget is...

Szerintem épp ezért változtatták a szabályt a Mávnál, ugyanis régebben nem így szólt!


Elcsomagolni meg nem tudod olyan jól, és mindennap beadni a kalauznak (akik gyakran ugyanazok és már fel fognak ismerni), hogy éppen egy biciklirészt viszel haza... Túl átlátszó. Hacsak nem jár ugyanezen vonatokon veled 1-2 ismerősöd, és mindegyiknek odaadsz egy alkatrészt...


Mindennap ezt eljátszani macerás.

2013. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ha már itt tartunk mi számít keréknek? A gumin elég ha rajta van hogy 20'? Vagy véssem bele még a felnibe is? Mert azt nem írja a szabály, hogy gyárilag kéne rajta lennie.

Most azon gondolkozom, hogy cserélek valakivel bringát, akinek 20'-osa van.

2013. jún. 21. 18:03
 9/9 anonim ***** válasza:

Inkább azt gondold végig, hogyan úszhatod meg legolcsóbban!


Én is mentem egy ideig naponta bringával vonaton, mmost is mennék ha lenne munkám...


-Vedd a lehető legrövidebb távra a jegyet.

-Legyél kerékpáros klubtag és akkor lejön 25%.

(Én ilyen módon majdnem annyit költöttem kerékpárjegyre+klubtagságra, mintha bkv bérletet vettem volna. Előrébb költségben nem voltam, de szabadabban mozoghattam...)

-Ha ingyen akarsz biciklit vinni, akkor járj campinggel, mert azt úgy tudom ingyen lehet szállítani! 20 colnál kisebb a kerékmérete... 5-10 km még kibírható campinggel is.


Ha gondolod írj privátban, hogy mettől meddig utazol melyik vonalokon, hátha jut még eszembe valami, amin spórolni lehet!

2013. jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!