Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Németországba mivel érdemes...

Németországba mivel érdemes kimenni? Bővebben.

Figyelt kérdés
Augusztus elején mennénk ketten. Szerintetek busszal, vonattal, vagy repülővel érdemes megtenni az utat. Melyik a legolcsóbb? munkavállalás céljából mennék, 1-1 nagytáskával
2013. júl. 5. 11:52
1 2
 1/12 acelsziv ***** válasza:
Nézzétek meg a telekocsi oldalakat. Sokkal olcsóbbak és kényelmesebbek, mint az általad felsorolt módok. Szabályos buszjáratok vannak mindenfelé.
2013. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi
2013. júl. 5. 12:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát az attól függ, hova mész... Én már mindhárommal mentem, de nekem a repülő vált be a legjobban. De van egy viszonylag új busztársaság, aki igaz lassabban, de full extrás és nagyon kényelmes buszokkal megy ki németbe ( www.cseh-busz.hu ) Repülővel is attól függ, merre szeretnél menni... van hogy ha kimész bécsig fele annyiért kijutsz, mint Bpről. De ha leírod hova szeretnél menni szívesen segítek :))
2013. júl. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem vonattal :) Voltam már Németországban a MÁV-Start EuroNight vonatával hálókocsiban, nagyon jó volt :) kényelmes, modern, elegáns, zuhanyzós hálókocsi volt, indulás előtt ingyen kaja a Keletiben, érkezés előtt ingyen reggeli, és a vonaton az utazást alvással töltöm, tehát egy napi szállásköltséget is meg lehet spórolni :) ráadásul a vonat a város közepére érkezik, nem a szélén lévő reptérre
2013. júl. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Düsseldorf-ba mennénk. A repülő tetszik a legjobban, de azért a vonat se rossz csak 13 órás.
2013. júl. 7. 17:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Nos, már én is utaztam Düsseldorfba repülővel, de mint most is, érdemesebb a tőle 70 km-re lévő Dortmundi reptérre menni, olcsóbb. Budapest-Dortmund: Wizz Air 19990.- +8700.- a csomag. Ha mindenáron Düsseldorfba akarsz repülni, a Lufthansa 36583 ft. ért visz ki Budapestről közvetlen járattal, de ez esti indulás. Ajánlom a www.liligo.hu oldalt, itt beütöd, hogy mikor akarsz utazni, honnan és hova és kiadja, hogy melyik utazási irodán (vagy honlapon) keresztül a legolcsóbb az adott napra és viszonylatra a repjegy :)
2013. júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja és busszal:

Cseh-busz: 23.300 ft

És a Volánbusz- Eurolines is közlekedtet járatokat, de azt nem tudom mennyi náluk egy út...

2013. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
én is a vonatot javaslom, az a legkényelmesebb (főleg a fekvőhelyes és hálókocsikra gondolok). Egyszer mentem busszal is, de elég szörnyű volt ilyen sokat ülni egy kis buszban :D a vonaton ágyon tudok aludni, adnak kaját, jobban telik az idő :) Németországon belül hova szeretnél menni?
2013. júl. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, hogy írtad hogy Düsseldorfba mennél. Ebben az esetben ezt az alábbi utazást ajánlom:

Menj ki Bécsbe Railjettel (indulás Budapestről 15:10, érkezés Bécsbe 18:12). Innen indul egy EuroNight vonat Kölnbe 20:00-kor (érkezés másnap 8:42). Kölnből pedig 20-30 perc alatt Düsseldorfba érhetsz :) (ICE 20 perc, RegionalExpressz 30 perc).


Budapesttől Kölnig kedvezményes SparNight jeggyel ülőhelyes 2. osztályú kocsiban 39 Eurótól, fekvőhelyes kocsiban 49 Eurótól, hálókocsiban 79 Eurótól lehet utazni.

2013. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Repülővel menjél! A vonat és a busz nagyon sok idő míg kinn van, egyáltalán nem éri meg az árát. Nem beszélve arról, hogy át kell szálnod. Ami pedig az éjszakai vonatot illeti, szerintem biztonságtalan a csomagjaid szempontjából... Repülővel düsseldorfba 30-40 ezerért kinn vagy másfél óra alatt, átszállás nélkül.
2013. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!