Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit lehet tenni ilyen szituáci...

Mit lehet tenni ilyen szituációkban a BKV-nál? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

A bkk-nak küldtem el a levelet, azért ilyen a hangneme és stílusa.


A mai nap reggelén egy meglehetősen felháborító és megalázó szituációban volt részem. A büntetés szerint, a 61-es villamoson 8 óra 22 perckor egy az Önök által foglalkoztatott jegyellenőr lépett oda hozzám, és kérte el az utazásra jogosító jegyet vagy bérletet, de már ezt is elég furcsa hangnemben! Miután felmutattam a bérletemet, ami a mai dátumtól érvényes, kérte, hogy mutassam fel a diákigazolványomat is. Én elővettem és megfordítottam, hogy felmutassam az érvényességi matricát. Ő az én diákigazolványomat ki szedte/tépte a kezemből, amire Ő nem jogosult, mivel nem volt vele közterület felügyelő, sem rendőr!! Az én irataimat ő csak felmutatásra kérheti, el NEM veheti! A bérletemet viszont el kérheti, amit nekem át is kell adnom, ezt meg is tettem. Elismerem, a bérletemre nem volt ráírva a diákigazolványom száma, ezt elfelejtettem megtenni, de hangsúlyozom a bérletet a mai nap reggel az utazás előtt rohanva kaptam magamhoz, és így elfelejtettem ráírni. Ezek után az 5723-as számú ellenőr engem lehülyézve, és édesanyámat becsmérelve próbálta elmagyarázni nekem a szituációt. A többi utastársam is kikelt magából a hangnem és stílus hallatán, és XY (telefonszám: xy) nevezetű úriember még át is nyújtotta névjegykártyáját, miszerint ha feljelentem, Ő tanúskodik mellettem. Az ellenőr a feljelentés szó hallatán elkezdett kérkedni, hogy úgy sem lesz belőle semmi, csak egy beszélgetés, és megy tovább minden, úgy ahogy volt. Ezen kívül még iskolázottságát hozta fel ellenem, és hogy ez csak egy pitiáner munka, amit ő végez!


Kérdem én egy jegyellenőr, aki egy ugyanolyan ember mint én, mi alapján becsmérelhet, és hülyézhet le engem?


Elismerem, a diákigazolvány számomat, a mai reggeli nagy sietségemben elfelejtettem ráírni, de Ő jogosulatlanul vette el a diákigazolványomat, és töltötte ki a rám szabott csekket. Itt viszont rákanyarodnék arra, hogy Én, aki megvette tisztességesen a bérletet, és jogosultan utazott a járaton, bűnhődnöm kell, mert egyszer az életben elfelejtettem ráírni a számot, az viszont simán megússza, aki nem is vesz semmilyen utazásra jogosító jegyet vagy bérletet, pedig büntetlenül utazhat a járműveken?! Hol itt az igazság?


Az elmesélt szituáció alapján, mit tudok tenni, hogy az 5723-as sorszámú jegyellenőr ellen feljelentést/panaszt tegyek, és legalább valamilyen szankciót elérjek ebben az ügyben? Valamint így, hogy Ő jogtalanul szabott ki rám büntetést, mit tudok kezdeni a büntetéssel?



2013. júl. 11. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A viselkedésével kapcsolatos panaszod jogos. Viszont a bérletre rá kell írni a számot, különben büntetnek. Sajnos, ez a szabály.Hiába hozol fel mentségeket, nem volt rajta a szám, büntethető vagy.
2013. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
Szerezned kell magad mellé tanukat, mert az nélkül semmi esélyed nincs. hiába foglalkoztat egy tonna debilt a bkk, igazolás hiányában nem fogják kirúgni... Igazság pedig ebben az országban nincs, majd megtanulod. Aki lop, csal, hazudik az él meg. Aki tisztességesen dolgozik éhen hal. de Magyarország jobban teljesít.
2013. júl. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, a levélben ezt el is ismerem! De viszont Ő nem jogosult el venni az irataimat, közterület felügyelő vagy rendőr jelenléte nélkül, ergó jogosulatlanul büntetett meg, mert nem önszántamból adtam oda az igazolványomat!
2013. júl. 11. 21:57
 4/4 anonim ***** válasza:
A büntetés teljesen jogos, azzal nem fognak semmit csinálni.
2013. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!